Akademik czy wynajem mieszkania

Czy wiesz, że ogrom studentów przybywa do większych miast w celu edukacji na uczelniach wyższych? Nie każdy ma możliwość mieszkania z rodzicami, wiele osób musi na czas studiów wynajmować mieszkanie, mieszkać na tzw. stancji albo wybrać akademik. No właśnie, która opcja jest najlepsza? Pamiętajmy, że studia to co najmniej 5 lat naszego życia, warto więc wybrać lokum, dzięki któremu zostaną stworzone dobre warunki do efektywnej nauki, a jednocześnie komfortowego życia. Pod uwagę studenci biorą jednak również koszty mieszkania. Musimy wziąć pod uwagę, że opłaty, jakie wiążą się z utrzymaniem w dużym mieście, nie są małe, do tego studenci nie zawsze mają możliwość generowania dochodów.

Kto mieszka w akademiku?

Akademik nadal jest chętnie wybieraną opcję, jeśli weźmiemy pod uwagę możliwości zamieszkania w obcym mieście w ramach konieczności podejmowania nauki na studiach wyższych. Trzeba przyznać, że miejsce w akademiku generuje najniższe koszty, natomiast wiąże się z ograniczonym komfortem. W pokoju mieszka zazwyczaj kilku studentów, wspólne są łazienki oraz kuchnia. To nie miejsce, w którym można spokojnie się uczyć, w ciszy i spokoju. Co więcej, mieszkając w akademiku, należy stosować się do panujących w nim reguł – obowiązuje w takich miejscach na przykład cisza nocna i zakaz przyprowadzania gości.

Jak widać, akademik nie stwarza przyjaznych warunków do zamieszkania w okresie studiów, natomiast jest to dobra opcja dla tych, którzy nie mają zbyt wysokich funduszy, by wynająć samodzielny pokój dla studenta w Warszawie czy innym dużym mieście w naszym kraju.

Dla kogo wynajem mieszkania?

Wynajem mieszkań dla studentów to dzisiaj niezwykle dochodowy interes. Okazuje się, że polskie społeczeństwo się wzbogaca i stać nas na samodzielne pokoje studenckie. Gdańsk, Poznań czy Warszawa oferuje je w naprawdę świetnej jakości.

Studenci mają do wyboru pojedynczy pokój dla studenta w Gdańsku czy innym mieście albo duże apartamenty kilkupokojowe. To dobra opcja dla grupy przyjaciół, by zamieszkać wspólnie i móc dzielić się kosztami.

Pamiętajmy, że jest to na pewno droższe rozwiązania, ale komfort mieszkania znacznie większy aniżeli dzielony z innymi pokój w akademiku. W mieszkaniu student może w spokoju się pouczyć, nic go nie ogranicza. Sam decyduje o trybie własnego funkcjonowania i nie musi podlegać rozmaitym zakazom czy nakazom. Pokoje studenckie polecane są tym, którzy mają możliwość studiowania oraz podjęcia choćby pracy dorywczej, dzięki czemu młodego studenta stać na samodzielne utrzymanie się.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here