Grecja popularnym kierunkiem turystycznym

Wakacje w Grecji to dość popularna alternatywa na spędzenie urlopu właściwie nie tylko wśród mieszkańców Europy, ale także i całego świata.
Kraj jakim jest Grecja ma bowiem bardzo wiele do zaoferowania począwszy od bogactwa kulturowego i antycznych zabytków, a skończywszy na niezwykłych walorach przyrody oraz krajobrazu. Decydując się na wakacje w Grecji możemy być pewni, że nie będziemy tam się nudzić. W samej Grecji oraz stolicy możemy podziwiać ruiny greckiego amfiteatru oraz Akropol, z kolei fani słodkiego lenistwa oraz plażowania z całą pewnością znajdą także coś dla siebie. Wakacje w Grecji pędzać można na wiele sposobów, na przykład plażując i pływając w morzu Śródziemnym oraz podziwiając antyczne zabytki. Najpopularniejsze Greckie wyspy to oczywiście Korfu, Kreta, Zakyntos, Rodos, Kos, Itaka, Santorini, Milos, Leukada oraz wiele innych, mniejszych wysp. Ich krajobraz w sposób niezwykły urzeka turystów i zapiera dech w piersiach bowiem z jednej strony mamy nieskazitelnie czyste mieniące się tysiącem barw wody morza Śródziemnego oraz niezwykły krajobraz górski porośnięty bujną roślinnością właściwie w jednym miejscu.
Wakacje w Grecji to także świetna okazja na poznawanie greckiej sztuki kulinarnej, poznawanie nowych smaków oraz potraw, a także okazja do poznania niezwykle miłych i przyjacielskich ludzi, jakimi jest grecki naród.
Jeżeli zdecydujemy się na wakacje w Grecji przed sezonem lub po jego zakończeniu, to możemy liczyć na bardzo atrakcyjne cenowo oferty ze strony biur podróży oraz bardzo tanie bilety na stronach popularnych linii lotniczych.
Spędzając wakacje w Grecji powinniśmy liczyć się jednak z ogromną ilością komarów, które są tam właściwie zawsze ze względu na sporą ilość wód oraz niezwykle bujną roślinność – dlatego musimy zdecydowanie pamiętać o zabraniu ze sobą środków odstraszających komary oraz łagodzących skutki ich ukąszeń. Najlepsze w tym celu mogą okazać się maści oraz kremy a także środki odstraszające, które można umieścić w gniazdku elektrycznym. Jeżeli zostaliśmy bardzo dotkliwie pogryzieni przez komary to nie powinniśmy tego bagatelizować, gdyż możemy dostać z tego powodu uczulenia lub reakcji alergicznej. W takim przypadku najlepiej jest udać się do pobliskiej apteki i zakupić środki łagodzące skutki ukąszeń oraz wapno do picia, które pomaga łagodzić reakcje alergiczne. Jeżeli w ciągu kilku dni nie nastąpi wyraźna poprawa, warto jednak jest skorzystać z konsultacji lekarskiej.
Grecja to nie tylko bardzo popularny kierunek turystyczny, ale również kierunek do którego przybywają mieszkańcy niemalże całej Europy w poszukiwaniu atrakcyjnej pracy sezonowej w dziedzinie hotelarsko -turystycznej. Taka sezonowa praca w Grecji to nie tylko możliwość zarobienia pieniędzy, ale także i wakacje w Grecji w jednym. Bowiem w czasie wolnym możemy liczyć na mnóstwo atrakcji i wspaniały wypoczynek po męczącym dniu w pracy. Ponadto pracując w branży turystycznej w Grecji jesteśmy w stanie nabyć oraz rozwinąć i zdecydowanie podszkolić swoje umiejętności językowe – bowiem będziemy mieć tutaj do czynienia z turystami niemalże z całego świata, którzy postanowili spędzić wakacje w Grecji. Taka praca sezonowa to okazja do zdobycia nowych, życiowych doświadczeń oraz nauki wielu interesujących rzeczy, jednak należy przygotowywać się także na ból i zmęczenie – zwłaszcza, że praca w turystyce w szczycie sezonu nie oszczędza nikogo. Nie możemy tutaj liczyć nawet na jeden wolny dzień w ciągu całego tygodnia. Odpoczywamy przed lub po pracy – wszystko zależy od tego na jakiej zmianie pracujemy – tej porannej czy też wieczornej lub nocnej.
W branży gastronomicznej w większości greckich hoteli oraz restauracji jako personel najczęściej spotkać możemy przedstawicielki Europy środkowo wschodniej, natomiast o wiele rzadziej rodowite greczynki, które zdecydowanie preferują wcześnie wychodzić za mąż i to swoim mężom powierzają zarabianie pieniędzy na utrzymanie domu i rodziny. Same zaś oddają się całkowicie prowadzeniu domu oraz wychowywaniu dzieci. Chociaż pracując w branży turystycznej w Grecji nie możemy liczyć na bardzo wysokie zarobki, bowiem stawka godzinowa to zazwyczaj cztery lub pięć euro za godzinę pracy, to jednak właściwie drugą pensję jesteśmy w stanie uzbierać z wręczanych nam przez zadowolonych gości napiwków oraz liczyć możemy na darmowe lokum i wyżywienie ze strony pracodawcy. Reasumując jesteśmy więc w stanie zaoszczędzić niemal wszystko co zarobimy przez okrągłe sześć miesięcy trwania sezonu wakacyjnego, bowiem w miejscu tak cudownym i urokliwym jak Grecja niewiele jest nam potrzeba oprócz miejsca do spania i dobrego jedzenia. Wolny czas spędzamy najczęściej podziwiając okolicę, pływając lub plażując. Po zakończeniu pracy i przepracowaniu minimum pół roku w greckim państwie, możemy również śmiało liczyć na uzyskanie zasiłku z tytułu bezrobocia, bowiem pracujemy w turystyce i mamy zajęcia poza sezonem. Jest to bardzo kuszące rozwiązanie dla wielu cudzoziemców, którzy na zimę powracają do swoich krajów gdzie wciąż pobierają zasiłek przesyłany z Grecji. Mogą oni w tym czasie odpocząć i naładować akumulatory na kolejny ciężki sezon lub też zająć się tym co sprawia im największą przyjemność. Na przykład podróżowaniem. Również rodzimi Grecy, którzy bardzo ciężko pracują w szczycie sezonu i nie mogą liczyć nawet na jeden dzień wolny – podczas jesieni oraz zimy chętnie oddają się podróżowaniu i nadrabianiu zaległości kiedy to wszyscy inni byli na wczasach, a tylko oni w pracy.
Jeżeli chcemy poszukać sezonowej pracy w Grecji najlepiej popytać o to znajomych, którzy już tam kiedyś przebywali, bądź pracowali, i mogą dać nam namiary na uczciwych pracodawców, a jednocześnie polecić nas swoim znajomym prowadzącym hotele bądź restauracje. Jeżeli jednak nikogo takiego nie mamy to najlepiej jest pracy sezonowej w Grecji szukać na sprawdzonych i rzetelnych portalach oraz stronach internetowych z ogłoszeniami dotyczącymi pracy sezonowej. Rozmowy rekrutacyjne odbywają się zwykle poprzez internet lub telefon.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here