Indie - kraj pełen kolorów, pięknych krajobrazów i smaków!

Wakacje w Indiach to niezwykła mozaika kolorów, dźwięków, smaków oraz przepięknych krajobrazów. Mnogość doświadczeń, jakie czekają na was w tym kraju sprawi, że będziecie chcieli więcej i więcej! Przepiękna architektura Radżastanu, bajeczne plaże Goa, kardamonowe wzgórza Kerali, do tego przepyszna herbata masala chai i niezwykła indyjska kuchnia uchodząca za jedną z lepszych na świecie – to wszystko i jeszcze więcej będziecie mieć na wyciągnięcie ręki!

Indie to również kraj wielu kontrastów. Głęboka duchowość i przywiązanie do tradycji miesza się z błyskawicznym rozwojem i nowoczesnością. To niezwykle ciekawe doświadczenie mieć okazję na zderzenia tak wielu kultur i tradycji. Podróż do Indii to naszym zdaniem nie tylko niesamowita przygoda, ale też okazja do nauki radości, życzliwości i kraj, w którym (jeśli jesteście miłośnikami żywych i pięknych kolorów) poczujecie się jak w domu. W tym artykule chcielibyśmy pokazać Wam skrawek nieznanych Indii i zachęcić do eksplorowania terenów, które nie są oczywiste. Zapraszamy! 

Srinagar – miasto stolica na jeziorze

Już początek Waszej podróży może być niezwykły i zacząć się od noclegu… w  łodzi na jeziorze! Otoczona górami tafla wody, pokryta kwiatami lotosu to widoki, które niewątpliwie zapierają dech w piersiach. Srinagar to również miejsce, które ma szczególne znaczenie zarówno dla kultury muzułmańskiej jak i hinduskiej. Zobaczycie tutaj przepiękne meczety i będziecie mieli okazję na spacer po niezwykłych ogrodach mongolskich. 

https://planetescape.pl/kraj/indie/

Gulmarg…

To jeden z ośrodków w dolinie, który odznacza się świetnym położeniem i pięknymi krajobrazami. To tutaj przez setki lat indyjskie elity skrywały się przed męczącymi upałami. Dolinę będziecie mogli podziwiać z kolejki linowej, która jest najwyżej położoną kolejką linową  w całej Azji. 

Lodowce i złote łąki…

…czyli Kargil i Sonamarg. W trakcie zwiedzania tej części Indi zobaczycie ośnieżone szczyty, które przepięknie kontrastują z czystym, niebieskim niebem.  Zobaczycie też kręte rzeki i strome urwiska – to wszystko razem tworzy krajobraz, który nawet ciężko opisać. Ciekawym elementem będzie to, jak bardzo zmienne są tam krajobrazy. Wcześniej zielone i złote zbocza ustąpią miejsca nagim skałom, a wierzchołki mijanych gór będą sięgać coraz wyżej i wyżej. Jeśli chcielibyście jeszcze bliżej przyjrzeć się tym niecodziennym krajobrazom, jest możliwość wycieczki konnej lub podróży specjalnym samochodem do lodowca Thajiwas, który stanowi największą lokalną atrakcję.

Alchi i buddyzm tybetański 

Buddyzm tybetański to odłam buddyzmu  zwanego diamentową drogą. To co go wyróżnia go ogromne bogactwo wierzeń, ceremonii i rytuałów. Świątynie buddyzmu tybetańskiego, które będziecie mieli okazję zobaczyć w Alchi i Likir  oszałamiają bogactwem dekoracji. feerią barw i wielkimi, złotymi posągami. Dodatkowo zobaczycie, jak żyją, pracują i medytują mieszkający w tym regionie mnisi.

Połączenie kultury tybetańskiej i indyjskiej 

Tę mieszanki będziecie mieli okazję doświadczyć w stolicy Ladakhu, czyli w Leh. Przez wieki współistniały one obok siebie, jednak z zachowaniem swojej odrębności. Przez przenikanie się dwóch duchowości, w Leh można doświadczyć niezwykłej mistycznej atmosfery. Ladakhu to ostatni wolny przyczółek tybetańskiej kultury. Z tego powodu nazywany jest małym Tybetem. Jeśli chcecie odpocząć od gwarnych i chaotycznych miejsc Indii wybierzcie się właśnie tutaj, Ladakhu zupełnie odbiega klimatem od typowych indyjskich miast. Panuje tutaj niezwykły spokój, charakterystyczny buddyjskim klasztorom. To idealne miejsce na wyciszenie się i medytację.    

Pangong – ośnieżone przełęcze i niezwykłe jezioro

Droga do Pangong prowadzi przez wiecznie pokryte śniegiem przełęcze, podróż jest też dosyć długa i niełatwa. Jednak widok górskich szczytów odbijający się z tafli jeziora rekompensuje każdy wysiłek. Jezioro to naturalna granica pomiędzy Ladakhem i Tybetem. Naturalna dzikość tego miejsca robi wrażenie na każdym kto tutaj dotrze. Miejsce to nocą jest niezwykle – połączenie gór,  tafli wody i nieba pełnego gwiazd zapiera dech w piersiach. Podobnie jest z wschodem słońca, połączenie go z majestatycznymi szczytami gór i blask odbijający się w jeziorze – magia! To miejsce naprawdę warto odwiedzić jeżeli będziecie w Indiach. Jest nieoczywiste i dziko piękne. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here