Jak wyjechać na Seszele i nie zbankrutować?

Malediwy czy Seszele?
Jaka jest różnica między wycieczką na Malediwy, a wycieczką na Seszele? Turyści, którzy byli i w jednym i w drugim miejscu, często odpowiadają, że na Seszelach jest o wiele więcej malowniczych plaż. Przykładowe wyspy, które warto zobaczyć na Seszelach to Mahe, La Digue oraz Praslin. Znajdziemy tam wspaniale widoki, niedrogie noclegi, a dojazd do tych miejsc z lotniska nie będzie szczególnie uciążliwy.

Czy Seszele – wakacje muszą być drogie?
Wiele osób omija podróż na Seszele w przeświadczeniu, że jest to bardzo ekskluzywne miejsce i że na pewno Seszele – wycieczka kosztuje fortunę. W rzeczywistości, jeśli zaczniemy planować wakacje na Seszelach odpowiednio wcześnie, to może się okazać, że wyjazd kosztuje nie więcej niż wypad na Kubę czy do Tajlandii.
Po pierwsze, trzeba znaleźć tani lot i tutaj trzeba mieć cierpliwość oraz odpowiedni duży zakres czasu przed wyjazdem. Czyli musimy wiedzieć z wyprzedzeniem, że wylatujemy na Seszele i szukać regularnie okazyjnych cen lotów. W szczęśliwym wypadku, za bilety zapłacimy do 2 tyś złotych w obie strony za jedną osobę.

Tanie noclegi na Seszelach
Po drugie, trzeba znaleźć tanie noclegi. Lepiej omijać z dala wielkie kurorty. Oferują one wprawdzie noclegi w chatkach na palach w wodzie, ale nie jest to priorytet, gdyż nocując w innych ciekawych miejscach możemy zaoszczędzić po 1500 zł za noc. Najtańsza opcja noclegu na Seszelach to rezerwacja noclegu w prywatnych kwaterach na wyspach. Oferty tego typu noclegów znajdują się na wszystkich portalach pośredniczących pomiędzy turystami a właścicielami hoteli i pensjonatów. Na Seszelach, na Dominikanie i na Malediwach stacjonuje też coraz więcej Polaków i Anglików, którzy rozwijają tam swoje małe hotele: oferują całą obsługę w naszym ojczystym języku, z przywiezieniem nas z lotniska na wyspę łącznie.

Tanie jedzenie na Seszelach
Inny sposób na oszczędzenie na wakacjach na Seszelach to jedzenie w barach szybkiej obsługi. Nie są to fast foody z hamburgerami, a budki ze świeżym jedzeniem na wynos. Porcja jedzenia w nich kosztuje nie więcej niż 20 zł z a osobę i jest to doskonała alternatywa dla osób, które nie chcą wydawać fortuny w drogich restauracjach. Gospodarka w tym państwie nie jest rozwinięta na tyle, aby wyższe ceny były uzasadnione, jednak wysokie ceny są podyktowane oczywiście pod przybywających w te strony świata turystów.
Stołując się w lokalnych barach i w knajpkach dla turystów, warto zamawiać te dania, które są wykonane z lokalnych produktów. Koszty jedzenia na Seszelach są wysokie, bo produkty trzeba importować z innych części świata. Jeśli jednak skupimy się na jedzeniu tego, co lokalne, będzie zdecydowanie taniej.
Warto spróbować na przykład lokalnie wytwarzanego piwa Eku lub Seybrew, zamiast picia codziennie kolorowych zagranicznych drinków.

Podróżując po Seszelach, można używać samolotu lub połączeń promowych. Przed wyruszeniem do konkretnego miejsca, trzeba porównać ceny obu tych środków transportu między sobą. Często okazuje się, że lot samolotem pomiędzy wyspami jest tańszy niż rejs promem. Ceny warto monitorować już przed wycieczką na Seszele – im wcześniej rezerwujemy sobie bilety, tym jest taniej.

Kolejny sposób na to, aby sprawić, że nasza podróż będzie tańsza, to podróżowanie po wyspie za pomocą autobusu. Jednorazowy bilet kosztuje dwa złote i dzięki nim dostaniemy się wszędzie tam, gdzie będziemy chcieli. Warto jednak wiedzieć, że autobusy czasami nie będą chciały się nawet przy nas zatrzymać, jeśli zobaczą, że mamy przy sobie duży bagaż. Nawet negocjowanie w postaci dopłacania drugiego biletu za przewóz bagażu nie będzie tutaj argumentem.

Jak najtaniej dostać się na Seszele?
Najtańsze loty znajdziemy z Niemiec. Warto udać się tanimi liniami lotniczymi do Berlina lub do Frankfurtu, z którego odlatują samoloty na Seszele zdecydowanie częściej i taniej niż z Warszawy. Generalnie lotnisko Frankfurt International to kopalnia tanich lotów w najróżniejsze strony świata. Zwykle przesiadamy się w Stambule. Ewentualnie przesiadka może nas czekać w Dubaju lub w Abu Dhabi. W obu tych miejscach nie da się jednak wyjść na miasto, bo potrzebowalibyśmy wizy i dużej ilości czasu na jej załatwienie oraz na wydostanie się z lotniska.

Seszele rozlokowane są na ponad 110 wyspach, znajdują się na Oceanie Indyjskim. Szczególnie warto udać się do stolicy tego archipelagu, czyli do Mahe. Ze stolicy można odbywać pojedyncze wycieczki fakultatywne na poszczególne wyspy rozlokowane na oceanie. Po każdej z nich można wrócić do stolicy i następnego dnia odbyć wycieczkę na kolejną wyspę. Jeśli jednak zechcemy mieć bazę na jednej z wysepek, trzeba przemyśleć logistykę zwiedzania pozostałych.

Internet i telefon na Seszelach
Gdy dolecimy na Seszele, warto zaopatrzyć się w kartę telefoniczną, która umożliwi nam zachowanie łączności ze światem. Korzystania z usług naszych rodzimych operatorów w tej części świata nie polecamy: można zbankrutować prowadząc videorozmowy. Już na lotnisku powinniśmy też wymienić naszą walutę na lokalne rupie. Można przywieźć ze sobą dolary i euro – obie te waluty mają bardzo dobry kurs na wyspach. Jeśli zapłacimy gdzieś w tych dwóch walutach, wówczas dostaniemy resztę w lokalnych rupiach.
Internet powinien być dostępny w największych kurortach na Seszelach, jednak nie jest to standardem jeśli chodzi o lokalne pensjonaty. Na mniejszych wyspach zasięg może działać słabo. Dlatego posiadanie karty lokalnego operatora może wydać się kluczowe – szczególnie gdy na miejscu musimy być w kontakcie z właścicielami hotelu lub korzystać z usług, których obsłużenie wymaga kontaktu telefonicznego.

Wypożyczenie samochodu na Seszelach
Na Seszelach jest ruch lewostronny, jest to dawna kolonia brytyjska. Warto zamówić sobie samochód na wynajem, można to zrobić przed przylotem, przez internet. Zwiedzanie niektórych wysp jest najwygodniejsze właśnie wtedy, gdy mamy auto na wyłączność i żadnego przewodnika nad sobą. Warto sprawdzić przed oddaniem auta, czy trzeba usunąć piasek z siedzenia oraz wyczyścić podłogi z wszelkiego pyłu. Za dodatkowe czyszczenie można zapłacić dość dużo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here