Odkupienie wakacji

Wakacje rezerwujemy zazwyczaj dużo wcześniej. Nawet pół roku przed wyjazdem czy wylotem wiemy, że tego dnia zaczynamy wymarzony urlop. Jednak zawsze może pójść coś nie tak. Nasze plany mogą się zmienić, bo takie jest życie, że ciągle się zmienia. Co zrobić z zarezerwowanym miejscem w hotelu, miejscem w samolocie?

Odsprzedanie wczasów wiąże się z pewnymi formalnościami, ale nie jest ich dużo i nie powinny zająć dużo czasu. Jeśli dotyczą nas całe wakacje all inclusive lub inne z dojazdem z biura podróży to najczęściej trzeba skontaktować się ze sprzedawcą wczasów, ale też można zrobić to samemu. Można zaproponować miejsce w samolocie i zastrzec, że kupujący ponosi koszt zmiany nazwiska na bilecie. Sprzedający najczęściej zajmuje się wtedy resztą. Hotel to też nie jest problem, bo nawet jeśli sprzedający zapłacił już zaliczkę, może dać znać w hotelu, że ktoś inny przyjedzie na to miejsce. Wtedy już w gestii sprzedającego jest podanie danych hotelowi czy innemu miejscowi noclegowemu, a także dogadanie się z nabywcą wczasów. Wtedy nabywca może zgodzić się za zwrot zaliczki i na atrakcyjniejszą cenę całego pobytu. Oczywiście kupującemu muszą odpowiadać warunki wczasów: godziny przylotu, odlotu, termin, hotel, wyżywienie lub jego brak. Zawsze jednak na miejscu może wykupić inne opcje, a zysk może być naprawdę spory.

Gdzie należy szukać ogłoszeń tego typu? Oczywiście najwięcej będzie ich w mediach społecznościowych, na wszelkich forach dyskusyjnych, grupach podróżniczych czy grupach zrzeszających tropicieli tanich wyjazdów. Takich ogłoszeń nie brakuje. Czy to na całe wczasy czy na sam samolot albo na sam nocleg. Oby tylko szczęście nam dopisało i trafimy na uczciwego sprzedawcę. Osoba sprzedająca swoje wczasy na pewno będzie zadowolona, że miejsce się nie zmarnuje i zapłacona często już wcześniej zaliczka również nie zmarnuje się niewykorzystana. Zmiana nazwiska na bilecie lotniczym to nie są duże koszty i linie lotnicze nie robią z tego powodu żadnych problemów.

Ogłoszę się i odsprzedam wczasy. To jest pomysł, na który mało kto jeszcze wpada, bo może nie wiem, że tak można. Wiele osób myśli, że może nie można odsprzedać komuś swoich wakacji, że nikt inny tylko my możemy z nich skorzystać. To nie jest prawda. Może właśnie ktoś czeka aż ktoś będzie chciał oddać swoje miejsce, bo komuś zabrakło miejsc. Czasami ludzie czekają na takie okazje, bo mają szansę wykupić dużo tańsze dla siebie wakacje niż w przypadku zakupu od zera. Inne koszty są brane pod uwagę przy zakupie od zera i ceny wakacji zmieniają się każdego dnia. Wiele osób, które chcą odsprzedać wakacje, podaje cenę dużo niższą, aby chociaż trochę zyskać na rezygnacji z urlopu. Można trafić na bardzo różne oferty, z różnych krajów, na różną ilość dni.

Można kupić wakacje od kogoś i spędzić ciekawie czas w krajach europejskich. Wakacje można spędzić nad morzem. Słoneczne Włochy czekają na turystów, którzy uwielbiają wysokie temperatury, ciekawe i bardzo stare, antyczne zabytki, piękne plaże i kurorty i całą gamę rozrywek i pysznego jedzenia. Często wakacje w tym kraju, zwłaszcza latem, są bardzo drogie, bo jest to jedno z najbardziej turystycznych miast w Europie. Dlatego jeśli ktoś oferuje: odsprzedam wczasy we Włoszech, warto skorzystać, może akurat dana oferta nam będzie pasowała.

Inny kraje, który warto odwiedzić, ale najpierw można rozglądnąć się za ogłoszeniami oferującymi odkupienie, to Hiszpania. Jest to również bardzo turystyczny kraj bogaty w gorące plaże nad ciepłym morzem, piękne, luksusowe oraz niskobudżetowe kurorty, apartamenty, motele, pensjonaty i kwatery prywatne. Można tam dolecieć zaledwie w kilka godzin i cieszyć się cudowną, słoneczną pogodą. Lato w Hiszpanii jest cudowne dla osób, które uwielbiają upały, bo temperatury tam są naprawdę wysokie w sezonie letnim, zwłaszcza w czerwcu, lipcu i sierpniu.

Jeśli marzy Ci się wyjazd na wyspę, Majorka jest jednym z atrakcyjniejszych wyborów, aby pojechać niedaleko, ale tak, aby było gorąco. Wyspa otoczona ciepłym w lecie Morzem Śródziemnym to egzotyka, słońce, luz, natura na jednej wyspie. Można tam odpocząć jak i zaszaleć. Jeśli trafimy na ogłoszenie: odsprzedam wczasy na Majorce to nie ma na co czekać. Tam warto pojechać, zwiedzić wyspę. Jest ona niewielka, więc w kilka dni jesteśmy w stanie poznać ją niemalże w całości.

Dużo taniej można też kupić wczasy w krajach nieeuropejskich. Kraje azjatyckie również czekają na miłośników egzotyki, pysznego jedzenia, wypoczynku na miarę przygody połączonej z obcowaniem z inną kulturą. Kraj taki jak Tajlandia wyróżnia się pysznym, niedrogim jedzeniem, noclegiem, ale dość drogim przelotem, bo podróż trwa kilkanaście godzin. Dlatego właśnie warto szukać ogłoszeń, gdzie ktoś rezygnuje z własnego pobytu i szuka nowego nabywcę. Na tych wakacjach warto zaoszczędzić, szczególnie właśnie na cenie przelotu, aby móc na miejscu korzystać bez ograniczeń.

Do Kambodży za mniejsze pieniądze? Czemu nie. Może ktoś akurat sprzedaje swoje wczasy w tym kraju za dużo mniejsze pieniądze niż aktualnie oferują biura podróży i linie lotnicze. Jest to daleki kraj azjatycki, który jest idealny dla miłośników innej kultury, innych zwyczajów, krajobrazów, bogactwa natury, ciepłego klimatu, a także pysznego jedzenia. Tam zdecydowanie można wypocząć i poznać kawałek innego zupełnie świata.

Jeśli interesują nas jeszcze dalsze zakątki świata, może uda nam się odkupić wczasy do Ameryki Północnej, do której można wybrać się o każdej porze roku, ale warto pamiętać o dużych cenach. Jeśli ktoś ogłasza się, że sprzedaje tańsze wakacje w Stanach Zjednoczonych czy Kanadzie – nie ma co się zastanawiać, trzeba brać. Jeśli od dawna naszym celem były te kraje, trzeba skorzystać z okazji cenowych i na miejscu korzystać do woli. Ceny w obu krajach nie są małe, dlatego wykupione wczasy od kogoś nie uszczuplą nam tak portfela jak zakupione od zera.

Cały świat czeka na nas otworem. Podróże to jest coś, co kształtuje osobowość, uczy radzenia sobie w różnych sytuacjach. Są one warte każdych pieniędzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here