Paryż zawsze dobrym pomysłem na spędzenie wolnego czasu.

W dzisiejszych czasach coraz więcej z nas podróżuje. Zwykle jako kierunek swoich wypraw wybieramy południe Europy lub jej zachodnią część. Czasem jednak jesteśmy w stanie pozwolić sobie na bardziej egzotyczne wyprawy na przykład do Afryki, krajów Azjatyckich, Australii i Ameryki czy też należących do nich wysp. Coś takiego było wręcz nie do pomyślenia jeszcze kilkadziesiąt lat temu, kiedy to w Polsce panował ustrój komunistyczny i bez pozwolenia ze strony państwa niemożliwym było nawet opuszczenie własnego województwa.
Jeżeli jesteśmy fanami weekendowych wypadów i wyznajemy zasadę, że lepiej polecieć gdzieś na krócej, ale za to częściej to świetną opcją zwłaszcza na początek jest właśnie rozpoczęcie naszej przygody od zwiedzenia Europejskich stolic. Miasta takie jak Rzym, Paryż, Lizbona, Madryt, Berlin, Praga, Budapeszt, Ryga, Wilno, Wiedeń, La Valetta, Londyn oraz wiele innych dostarczą nam niezwykłych wrażeń kulturowych oraz estetycznych. Świetną opcją kilkudniowej wyprawy są właśnie wycieczki do Paryża – stolicy Francji. Wycieczki do Paryża można w bardzo łatwy sposób zaplanować i zorganizować, i mamy tutaj dosyć spore pole manewru. Możemy bowiem zarówno wybrać się tam swoim samochodem i zwiedzić po drodze także Niemcy wraz ze stolicą w Berlinie oraz odwiedzić inne atrakcyjne turystycznie miasta i miejscowości leżące w pobliżu lub też możemy z okazji wycieczki do Paryża polecieć tam samolotem. Na miejsce dotrzemy już w niespełna dwie godziny. Jeżeli wybierzemy drugą opcję to warto jest na około kilka tygodni przed planowanym wylotem śledzić aktualne oferty popularnych linii lotniczych bowiem bardzo często możemy nabyć bilety w niezwykle przystępnych cenach- wystarczy tylko dobrze poszukać i poświęcić odrobinę swojego cennego czasu oraz zaangażowania. Bilety na wycieczki do Paryża bardzo często bowiem można zakupić w cenach zaczynających się nawet od osiemdziesięciu dziewięciu złotych w jedną stronę – co bez wątpienia stanowi niezwykle atrakcyjną cenowo ofertę.
Kiedy znajdziemy się w Paryżu zwykle przylatujemy do lotniska oddalonego o jakieś osiemdziesiąt kilometrów od centrum miasta dlatego mamy tutaj dwie możliwości – możemy wynająć taksówkę, która zawiezie nas bezpośrednio pod wskazany adres lub możemy dojechać do centrum autobusem, który kursuje w dosyć częstych oraz regularnych odstępach czasowych. Z kolei będąc już w samym Paryżu możemy zarówno zatrzymać się w hotelu, hostelu lub skorzystać z noclegów oferowanych przez osoby prywatne co często okazuje się bardzo atrakcyjną opcją. Dzięki temu bowiem możemy wynająć zarówno cały dom, mieszkanie lub też pojedynczy pokój będący częścią całego lokum w bardzo atrakcyjnych cenach – zwykle w dosyć dobrym standardzie pod względem warunków mieszkaniowych. Ponadto bardzo często możemy liczyć na wiele cennych porad i wskazówek ze strony właścicieli kwater odnośnie miejsc atrakcyjnych turystycznie i godnych naszej uwagi oraz tego, jak poruszać się po mieście, na co zwrócić szczególną uwagę oraz czego bezwzględnie unikać podczas wycieczki do Paryża. Wycieczki do Paryża bowiem należy dobrze zaplanować i zadbać o swoje oraz współtowarzyszy bezpieczeństwo w trakcie zwiedzania. Niestety to przepiękne miasto, jakim bez wątpienia jest stolica Francji w ostatnich czasach słynie z ataków terrorystycznych i napaści. Takie sytuacje mają jednak miejsce niemal wszędzie – dlatego nie powinno nas to bezwzględnie zniechęcić do wycieczki do Paryża. Jest to bowiem miasto , które dostarczy nam ogromu wrażeń oraz przeżyć- oferujące szereg atrakcji turystycznych oraz niesamowitych zabytków. Będąc w Paryżu bezwzględnie powinniśmy odwiedzić wieżę Eiffla zarówno za dnia jak i nocą, kiedy to urzeka ona ogromną ilością świateł i kolorów, wybrać się do krainy, w której spotkamy bohaterów naszych ukochanych filmów rysunkowych z dzieciństwa – nazywanej Disneylandem, odwiedzić Łuk Triumfalny, Luwr oraz Katedrę Notre Dame, słynne wiezienie Bastylię, cmentarz Pele- Lachaise, oraz Pola Elizejskie. Ciekawą z punktu widzenia zwiedzających oraz zasługującą na uwagę jest także pełna nowoczesnych budynków dzielnica la defense porównywana do Manhatanu, w której znajdują się głównie biznesowe budynki.
Paryskie metro jest bardzo dobrze skomunikowane z całym miastem dlatego warto poruszać się właśnie za jego pośrednictwem podczas wycieczki do Paryża. W ten sposób będziemy w stanie dotrzeć o wiele szybciej z jednego punktu w drugi – oszczędzając przy tym mnóstwo czasu w stosunku do poruszania się po stolicy Francji własnym lub też wynajętym samochodem.
Paryż nie bez powodu nazywany jest miastem miłości dlatego wycieczki do Paryża to także świetny pomysł na romantyczny prezent dla ukochanej lub ukochanego, który będzie jednocześnie niebanalny i oryginalny oraz z pewnością dostarczy mnóstwa pozytywnych emocji, niezwykłych przeżyć i niesamowitych wrażeń, które pozostaną w pamięci przez bardzo długi czas.
Będąc w Paryżu powinniśmy koniecznie nabyć drobiazgów oraz upominków dla naszych najbliższych z okazji naszej wycieczki do Paryża. Najlepszym upominkiem z wycieczki do Paryża są oczywiście breloczki do kluczy w kształcie będącej symbolem tego miasta wieży Eiffla oraz magnesy na lodówkę, które warto kolekcjonować i przywozić z każdej podróży. Ponadto świetnym prezentem dla rodziny lub przyjaciół może okazać się dobre, francuskie wino, czekoladki i inne smakołyki francuskie oraz kawa i herbata. Eleganci szal lub kapelusz to także świetna propozycja na upominek z wycieczki do Paryża.
Wszystko tak naprawdę zależy od tego, jaką ilością miejsca w naszym bagażu dysponujemy oraz budżetem, jaki jesteśmy w stanie przeznaczyć na pamiątki z wycieczki do Paryża.
Warto podróżować i zwiedzać miejsca na ziemi, takie postępowanie uczy nas bowiem nowych rzeczy o świecie, innych ludziach a przede wszystkim o nas samych. Dzięki podróżom zarówno tym mniejszym, jak i wielkim wyprawom jesteśmy w stanie przeżyć niesamowite doświadczenia i wrażenia oraz obcować z odmiennymi kulturami i poznawać ludzi z całego świata. Podróże bez wątpienia kształcą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here