W co najlepiej spakować się na krótki wyjazd?

Piękna pogoda zachęca do zwiedzania, a dłuższe dni pozwalają na wykorzystanie tego czasu na emocjonujące podróże w nieznane miejsca. Rozpoczęliśmy sezon na krótkie wyjazdy, które są coraz modniejsze. Weekendowy wypad do europejskich miast czy lokalne poznawanie zabytków Polski? Podczas planowania kolejnego wyjazdu nie zapomnijmy o bagażu. W co warto się spakować?

Weekend na wyjeździe

Weekendowe torby podróżne charakteryzują się poręcznością i lekkością wykonania. Większość z nich posiada wygodny pas na ramię i użyteczne, krótkie rączki. Ich wielkość wystarczy, aby efektywnie spakować się na dwa dni. Dodatkową zaletą są ukryte kieszenie wewnątrz umożliwiające ukrycie w nich drobiazgów. Świetnie sprawdzą się skórzane oraz materiałowe wersje. Mamy tu do wyboru sportową klasykę bądź miejski styl. Każda pani i pan znajdzie coś dla siebie. Korzystając z takiej wielkości bagażu, unikniemy sytuacji, w której weźmiemy ze sobą za dużo rzeczy.

Hop na plecy

Torby podróżne w formie plecaków to odpowiedni wybór dla osób planujących wędrówki szlakami podczas wycieczek. Podczas takich wyjazdów bardzo ważne jest, aby zabrać ze sobą absolutne minimum. Tego typu bagaż powinien się wyróżniać:

  • wodoodpornością lub posiadaniem dodatkowej osłony przeciwdeszczowej

  • lekkością i wytrzymałością

  • szerokimi, wygodnymi ramiączkami

Polecane jest wybieranie modeli z dodatkowymi pasami zabezpieczającymi przez przesuwaniem się na plecach lub takimi, które umożliwią dopięcie maty czy śpiwora. Mnogość kieszonek zasuwanych na zamek błyskawiczny pozwoli turyście na schowanie istotnych rzeczy, takich jak drobne monety, klucze czy dokumenty.

W biegu

W sytuacji, kiedy będziemy zmuszeni do przemieszczania się z bagażem pomiędzy obiektami, a rzeczy, które zabieramy ze sobą, nie należą do lekkich, warto wyszukać torby podróżne w wersji mobilnej. Wyposażone w kółka i mocny uchwyt bezwarunkowo ułatwią nam podróż. Dodatkowo ważne jest, aby zdecydować się na sztywne wykończenie, które skutecznie zabezpieczy delikatną zawartość i nie pozwoli na trwałe uszkodzenia.

Wybierając odpowiednią torbę podróżną, zwróćmy uwagę na jej funkcjonalność oraz wykonanie. Elementy, które powinny nas zainteresować to:

  • mocne, kauczukowe kółeczka

  • porządny, wodoodporny materiał

  • sztywne, dopasowane rączki

Kolejną, nie mniej ważną rzeczą jest kolor i deseń. Byłoby idealnie, gdyby wzór pojawiający się na torbie, wpisywał się w aktualne trendy. Charakterystyczne torby podróżne będą również łatwiej zauważalne w masie innego bagażu na lotnisku czy w bagażniku autokaru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here