Wycieczka do Japonii

Japonia dla nas Polaków jest krajem egzotycznym. Nie tylko dlatego, że leży daleko od Polski. Ale głównie dlatego, że posiada zupełnie inną niż nasza kulturę i inne tradycje. Inny też jest sposób życia Japończyków. Dlatego jest ona dla nas tak ciekawym krajem. I coraz chętniej wyjeżdżamy do Japonii w celach turystycznych.
Japonia jest krajem niewiele ponad drugie tyle większym od Polski. Lecz mieszka w niej trzy razy więcej ludzi niż w Polsce. Pomimo, że niewiele obszaru nadaje się do zamieszkania. W tym kraju mieszka też na stałe około pięciuset Polaków. Japonia posiada wyspiarskie usytuowanie. Archipelag składa się z czterech wysp: Hokkaido, Honsiu, Sikoku i Kiusiu. Oraz z prawie siedmiu tysięcy małych wysepek. Łączna powierzchnia kraju wynosi prawie 3780 kilometrów kwadratowych. Zamieszkuje ją 112,5 miliona ludzi. Większość terytorium pokryta jest górami. Z tego względu tylko trzynaście procent terenu nadaje się do rozwoju gospodarczego. Mimo to Japończycy wspaniale sobie radzą. Tym bardziej, że natura też ich nie oszczędza, gdyż Japonia znajduje się na terenie styku płyt tektonicznych i z tego powodu często tam występują trzęsienia ziemi. Rocznie występuje tam nawet tysiąc pięćset trzęsień ziemi o różnym nasileniu.
Japonia należy do grupy krajów najbardziej rozwiniętych na świecie pod względem gospodarczym. Mimo wielu przeciwności Japonia zawsze potrafi się podnieść. I dołączyć do światowej czołówki. Może dzięki temu, że jest najbardziej pracowitym narodem na świecie. Japończycy słyną również z długowieczności. Według przeprowadzonych badań długość życia w Japonii jest najdłuższa na świecie. A wszystko dzięki dobrej diecie i ruchowi. Do głównych produktów żywnościowych zalicza się ryż, owoce morza i ryby.
Gdy ciekawi nas Japonia – wycieczka jest jak najbardziej możliwa. Wystarczy tylko odwiedzić biuro podróży. Lub wybrać się indywidualnie na wycieczkę do kraju kwitnącej wiśni. Warto tam pojechać, gdyż jest to kraj zupełnie inny od Polski. Bardzo interesujący i dla nas egzotyczny. Największej liczbie Polaków Japonia kojarzy się z kimonem, origami, kaligrafią i kulturą kłaniania się na każdym kroku. Może właśnie dzięki kłanianiu się nawzajem jest to kraj, gdzie rzadko dochodzi do konfliktów międzyludzkich w zakładach pracy. Choć na konflikty nikt tam nie ma czasu, bo pracownicy japońscy odznaczają się wielką pracowitością, uczciwością i sumiennością. Może dlatego uzyskują tak wysokie efekty swojej pracy.
Wybierając się do Japonii warto wiedzieć, że wszystko możemy tak kupić w automatach. Zarówno produkty żywnościowe, jak i nawet odzieżowe. Lecz jadąc tam musimy być przygotowani na to, że w pomieszczeniach jest dość zimno. Dlatego warto zabrać ze sobą ciepłą odzież. Ale za to turyści mogą czuć się bezpiecznie. Ponieważ Japonia jest krajem, w którym istnieje najniższy wskaźnik przestępczości. Nie spotyka się tam również wandalizmu i kradzieży. Dla pragnących zakupów turystów ważną wiadomością będzie też to, że w Japonii sklepy funkcjonują całodobowo. I można w nich kupić absolutnie wszystko.
Zaprasza wszystkich Japonia – wycieczka do tego kraju jest prawdziwą przyjemnością i kopalnią wiedzy. Wczasy w tym kraju , to prawdziwa lekcja dla ludzi żyjących w swoim kraju w sposób konsumpcyjny. Lekcja i wzór do naśladowania. Pozwalający zobaczyć, jak można żyć bezpiecznie, oszczędnie, kulturalnie i pracowicie. Zabierając ze sobą dzieci lub osoby starsze warto jednak pamiętać, że podczas lata panuje tu duża wilgotność i wysokie temperatury. Wpływające zwłaszcza na układ krążenia. Dlatego najlepiej odwiedzić Japonię wiosną lub jesienią. Warto również wiedzieć o tym, że w przypadku wjazdów turystycznych na okres do 90 dni nie wymagana jest wiza. Wymagana jest tylko wtedy, gdy przyjeżdża się do Japonii w celach zarobkowych. Jednostka walutową w Japonii jest jen. Turyści przybywający do Japonii mogą niewielkie sumy pieniędzy wymienić nawet w recepcjach hotelowych.
Wybierając się do Japonii podróż zajmie nam ponad 10 godzin. Będąc już tam na miejscu lepiej korzystać z masowych środków lokomocji. Ponieważ na ulicach istnieją gigantyczne korki, a zwłaszcza w godzinach porannych i wieczorowych, oraz w weekendy.
Będąc w Japonii nie sposób ominąć najsłynniejszego miasta, którym jest Tokio. Zobaczymy tam dobre i złe rzeczy. Mianowicie bardzo wysokie budynki, kolorowe neony, parki z kwitnącymi wiśniami, piękne świątynie i oczywiście wszechobecne bary z sushi. Ale spotkamy także ogromny tłok, do którego w naszym kraju nie przywykliśmy.
Z Tokio można wyskoczyć do Nikko. Jest to niewielka miejscowość położona w górach w świątynnym kompleksie. Wszystkie świątynie są bardzo bogato zdobione złotem.
Zwiedzając warto też zobaczyć historyczne miasto Nara. Była to pierwsza stolica Japonii i siedziba dworu królewskiego. Nara słynie także z wszechobecnych danieli, które przechadzają się majestatycznie w różnych miejscach. A zwłaszcza w okolicy świątyń.
Następnym miejscem godnym polecenia dla turystów jest Kioto. Ponieważ można tu spotkać kobiety ubrane w tradycyjny japoński strój , czyli w kimono. Jak również zobaczyć drewniane domy z dawnej dzielnicy gejszy. Oraz wiele pięknych miejsc, jak np. Złoty i Srebrny Pawilon, czy kompleksy świątynne.
Najbardziej bajkowe widoki Japonii można zobaczyć w Himeji. A przede wszystkim słynny zamek zwany Białą Czaplą.
Często turyści goszczący w Japonii odwiedzają również Hiroshimę. I choć nie ma tam ciekawych miejsc, to jednak coś ich ciągnie do tego miasta. A wszystko przez to, co się wydarzyło w 1945 roku. Gdy na miasto została zrzucona bomba atomowa, która zabiła około 200 tysięcy mieszkańców Hiroshimy. W wielu miejscach miasta można zobaczyć pozostałości po tamtym strasznym okresie.
Japonia, to wspaniałe miejsce dla miłośników kultury azjatyckiej. Zwłaszcza dla ludzi lubiących zwiedzanie. Wybierając się na dwa tygodnie do Japonii trzeba zarezerwować sobie około 7 – 10 tysięcy, które pozwolą na opłacenie noclegów, wyżywienia, atrakcji i podróżowania. Przy takiej kwocie niekonieczne będzie już nadmierne oszczędzanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here