Jak zaplanować ferie w malowniczym Zakopanem

Udając się na ferie do Zakopanego, warto dokładnie zaplanować swój wyjazd, aby nie spotkać się z niemiłymi sytuacjami, które mogłyby zepsuć cały wypoczynek. Chcąc cieszyć się cudownymi widokami na góry, należy wybrać komfortowy nocleg, odpowiedni środek transportu, jak i zadbać o dobre wyposażenie walizki.

Gdzie zarezerwować nocleg w Zakopanem?

Przygotowania do podróży należy rozpocząć od wcześniejszej rezerwacji swojego pobytu. Wybór miejsca noclegu zależy w dużej mierze od naszych indywidualnych oczekiwań, jak i tego, czy wyjeżdżamy na ferie z dziećmi, czy też sami. Należy też zastanowić się nad dogodnym terminem wyjazdu, po czym przejrzeć dostępne opcje w podanych datach. Osobom ceniącym sobie wygodę i wysoki standard pobytu polecany jest wynajem apartamentów, takich jak Apart4You. Przestronne, kompleksowo wyposażone apartamenty to gwarancja wygodnego noclegu dla całej rodziny. Co ważne, możemy zdecydować się na wynajem noclegu w samym centrum Zakopanego, jak i w jego okolicach. Baza noclegowa w tym mieście jest bardzo zróżnicowana, a do wyboru mamy także klimatyczne wille, hotele czy tanie kwatery prywatne. A kiedy najlepiej zarezerwować apartament w Zakopanem? Warto to zrobić dosyć wcześnie, najlepiej już kilka miesięcy przed planowanymi feriami.

Jaki środek transportu wybrać?

Do Zakopanego można dotrzeć pociągiem, autobusem czy własnym samochodem. Przejazd pociągiem jest wygodny, ale dosyć wolny, ponadto nie należy do najtańszych. Autobus to sposób na dosyć szybkie dotarcie do celu, zazwyczaj bez wielu postojów. Największą swobodę daje nam jednak jazda do Zakopanego własnym środkiem transportu. To dobra opcja, jeśli mamy dosyć dużo bagaży, a przy tym podróżujemy z dziećmi. Wybierając się do Zakopanego autem, w szybki sposób poznamy zarówno samo Zakopane i jego atrakcje, jak i okoliczne miejscowości.

Co spakować do walizki, wyjeżdżając na ferie?

Przed udaniem się na ferie w góry, należy też zabrać ze sobą wszelkie niezbędne rzeczy. W torbie muszą znaleźć się buty z usztywnianą kostką, nieprzemakalną kurtkę oraz spodnie. Ponadto, w zimowym okresie przydadzą się nam także grube rękawiczki, szalik i kurtka. Na szlakach górskich nie obejdzie się też bez praktycznego plecaka. Wybierając się na dalsze wycieczki, mogą okazać się przydatne także kijki. Na górskie wyprawy pomocne okazują się też takie przedmioty jak: peleryny przeciwdeszczowe, chusteczki nawilżane i suche, latarka, termos, koc termiczny, gwizdek ostrzegawczy. Warto też dobrze wyposażyć apteczkę i zabrać ze sobą podstawowe medykamenty.

Aby ferie w Zakopanem okazały się udany, warto odpowiednio wcześnie zaplanować swój pobyt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here