Najlepsze kanały o sporcie na YouTube

Chyba nikt nie odważyłby się na podważenie tezy, że piłka nożna jest najpopularniejszą dyscypliną sportu. Szacuje się, że piłka nożna ma około 4 miliardy fanów. Nożnej kibicują fani z całego świata. Poza oglądaniem meczów, skąd można czerpać wiedzę i ciekawe informacje ze świata sportu? Oczywiście z internetu. Jakie są najlepsze kanały na YouTube? Sprawdź nasze zestawienie. 

Kanał Sportowy

Kanał Sportowy w niektórych kręgach jest uznawany za medialne wydarzenie roku 2020. Ten nowy kanał na polskim YouTubie docenią wszyscy, którzy interesują się sportem. Tworzony przez cztery osoby od lat związane ze światem sportu – Mateusza Borka, Tomasza Smokowskiego, Michała Pola oraz oczywiście Krzysztofa Stanowskiego. Kanał na YT aspiruje do pełnowymiarowej telewizji sportowej. Już w pierwszych dniach od startu zdobyli ponad 100 000 subskrypcji, co dowodzi, że temat piłki nożnej to wciąż na YouTubie temat do zagospodarowania, bo widzów nie brakuje. Kanał Sportowy wypuszcza filmy w różnym formacie, znajdziemy na nim dyskusje ekspertów o futbolu oraz to, co szczególnie przypadło nam do gustu, czyli cykl Liga PL, w którym to pierwsze skrzypce grają piłkarze. Pomimo że Kanał Sportowy to wciąż nowy produkt w polskim internecie, to ju fragmenty wypowiedzi prowadzących rozchodzą się viralowo. Warto zaznaczyć, że Kanał Sportowy traktuje nie tylko o piłce nożnej, ale i o boksie, tenisie, sportach walki i wyścigach formuły 1.  

WeszłoTV

Weszło TV to kanał na YouTube należący do jednego z największych portali internetowych o piłce nożnej, czyli weszlo.com. Portal Weszło pisze zapowiedzi spotkań piłkarskich najciekawszych lig na świecie, analizy gry klubów i reprezentacji piłkarskich, wywiady, teksty dotyczące różnych dyscyplin sportowych oraz branży bukmacherskiej. Weszło TV jest więc rozwinięciem tego projektu. Na Weszło TV posłuchamy przede wszystkim nagrań z programu “Stan Futbolu”, który prowadzi oczywiście Krzysztof Stanowski. Program redakcji Weszło można oglądać również na antenie telewizji TVP Sport. Jeżeli lubisz słuchać ciekawych dyskusji o futbolu, to będzie dobra propozycja dla Ciebie. Fani futbolu docenią sposób narracji tego kanału, gdzie o sporcie mówi się bez ogródek. 

Footroll

Footroll to zarówno kanał na YouTubie, jak i portal internetowy o tej samej nazwie, prowadzony przez Maćka Krawczyka. Znajdziemy na nim treści o tematyce piłkarskiej pisane z dużą dawką ciętego żartu. Krawczyk sam podkreśla, że kanał dedykowany jest kibicom, którzy chcą słuchać o piłkarskich emocjach w luźnym ujęciu. Poza filmami o wyjazdach na mecze autor kanału wrzuca na niego piosenki, przeróbki, parodie. 

Foot truck

Kanał na YouTube o nazwie “Foot truck” prowadzony jest przez dwóch dziennikarzy sportowych Łukasza Wiśniowskiego i Kubę Polkowskiego. Obaj przez kilka lat pracowali w PZPN, gdzie współtworzyli portal i kanał sportowy Łączy Nas Piłka. Prowadzący przyjmują na swoim kanale znane osoby ze świata piłki nożnej. Ich goście opowiadają o mało znanych faktach ze swojej kariery. Kanał prowadzony jest w sposób swobodny, bez zbędnego nadęcia. Dziennikarze sportowi postawili na swobodne rozmowy z gośćmi, co szybko przełożyło się na wzrost popularności w internecie. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here