Gruzja - wycieczki

Praktycznie w każdym roku przychodzi czas, na który czeka wiele. Jest to oczywiście czas na urlop, kiedy to każdy może w końcu odpocząć od obowiązków i rutyny dnia codziennego. Najczęściej wybieranym sposobem na to jest oczywiście wyjazd z rodzinnych stron i odkrycie nowości. Dlatego też przed urlopem, każda osoba ma szansę zaplanować sobie wyjazd dla siebie, a także dla swojej rodziny lub innych bliskich im osób. I szansę to należy wykorzystać z ostrożnością i dobrze przemyśleć swoją decyzję, tym samym zapewniając, że wycieczka będzie udana i godna zapamiętania na wiele długi lat.
Gdzie jednak się udać, aby zapewnić sobie wspaniałe wspomnienia?Choć jeszcze parę dekad temu wyjazdy za granicę nie były zbyt popularne, obecnie są nie tylko popularne, ale także stają się coraz to bardziej i bardziej przystępne cenowo. Przejazdy samolotami, które niegdyś stanowiły jeden z największych kosztów, teraz bywają oferowane w coraz to niższych cenach. Na dodatek nietrudno jest o wszelkiego rodzaju promocje, zachęcające do zakupu biletów lotniczych na wybraną wycieczkę.
Pozostaje zatem pytanie na temat tego, gdzie tak właściwie wybrać się na te wakacje. Dla wielu osób odpowiedzi są oczywiste. Któż nie chciałby cieszyć się widokiem paryskich uliczek lub opalać się na plażach w słonecznej Hiszpanii czy Włoszech? A może ktoś marzy o wspaniałych widokach jakie zapewniają zorze na północy Norwegii lub bogatą historią miasta Londyn. Opcji jest naprawdę dużo, ale niestety zbyt często sięga się po te, które są popularne, zamiast skierować swoje zainteresowanie w stronę miejsc mniej znanych i przez to znacznie bardziej tajemniczych.
Miejscem takim może być Gruzja, kraj o którym większość świata nie wie zbyt wiele. Właśnie dzięki temu ceny wycieczek do Gruzji również nie stanowią dużego wyzwania samego w sobie. Włącznie z biletami można bez problemu zapewnić sobie nie tylko przelot, ale i wyżywanie i miejsce w hotelu na okres trwania całego pobytu w każdym biurze podróży. Jeżeli zatem kogoś interesuje Gruzja – wycieczki są dostępne dla każdego bez względu na to do jakiego biura podróży się zajrzy, aby przejrzeć opcje.
Choć sama w sobie Gruzja nie wydaje się być państwem na tyle interesującym, aby wybierać się tam na wypoczynek, to trudno o bardziej mylne wrażenie. Gruzja jest produktem zjednoczenia się terenów, które były zamieszkiwane przez ludzi znacznie dłużej niż pozostała część Europy. Dzięki temu trudno jest znaleźć lepsze miejsca, aby zapoznać się z historią cywilizacji ludzkiej. Oprócz tego dzięki nieustannie zmieniającym się klimatom politycznym w tamtym zakątku świata, Gruzja ma także bardzo specyficzną kulturę, unikalną i niespotykaną z perspektywy przeciętnego Europejczyka.
A co tak konkretnie jest godne zwiedzania w tym wyjątkowym kraju? Na pewno miasto główne Gruzji, które jest samo w sobie starsze niż zdecydowana większość ziemi, to Tbilisi. Mieszka tam przeszło milion osób, zatem jest to miejsce ważne z perspektywy poznawania kraju i jego obyczajów. Każda wycieczka do Gruzji musi zapewniać dostęp do właśnie tego miasta, aby nacieszyć oczy świątyniami i innymi budowlami sakralnymi, a także i zamkiem tam wybudowanym. Równie ważne jest też miasto Mccheta, o historii jeszcze dłuższej i bardziej fascynującej co opowieść na temat Tbilisi. Miasto to było historycznie stolicą całego państwa, a jego starówka jest wpisana na listę UNESCO. Kutaisi, Batumi, to tylko parę z innych nazw, które warto zapamiętać zdobywając się na wyjazd w tamte tereny. To tam można najłatwiej i najszybciej zapoznać się z duchem tego konkretnego kraju, który pod wieloma względami dla Polaka może się wydawać całkowicie egzotyczny.
Nie mówiąc już o tym, że poza bogactwem kulturowym, Gruzja posiada jeszcze jeden atrybut, które z całą pewnością powinien zachęcić do zwiedzania tego kraju. A mowa oczywiście o naturze, jaką może się pochwalić Gruzja. Położona w wyjątkowym miejscu na mapie, w Gruzji można znaleźć wszystko – ciepło słońca, jak i zachwycające widoki ośnieżonych szczytów górskich. Skalne miasta wyżłobione przy rzekach, które przetrwały do dzisiaj, możliwe do obejrzenia w Wardzia, a lecznicze źródła znajdują się w okolicy. A jeżeli ktoś pragnie uciec od natury pozbawionej ingerencji człowieka, w Batumi można się rzucić w głębie współczesnej technologii, przy okazji korzystając ze słońca, plaż i ciepłych kąpieli w pobliskim morzu.
Jak zatem widać, nie bez powodu Gruzja zasługuje na znacznie większą ilość turystów. Jest to kraj, który ma naprawdę wiele do zaoferowania dla każdego, kto jest na tyle odważny aby odstąpić od banalnych rozwiązań i zamiast kolejnej wycieczki do Paryża, wybrać się do Gruzji i przeżyć podróż swojego życia.
Dlatego też jeżeli kogokolwiek zainteresował pomysł jakim jest Gruzja – wycieczki są zazwyczaj planowane na postoje w wielkich hotelach i wypoczywanie. Jednakże istnieje też wiele innych opcji, na przykład starannie organizowane i odpowiednio dostosowane wycieczki, oferowane przez mniejsze firmy. Tego typu wyjazdy zapewniają znacznie więcej niż jedynie dobrą obsługę hotelową. Organizowane są w taki sposób, aby każdy miał szansę zobaczyć i zapoznać się z lokalnymi perełkami gruzińskimi, tym samym nie tylko wypoczywając, ale smakując lokalnej kultury. Tym samym cały wyjazd jest znacznie bardziej cenny, ponieważ umożliwia kontakt z prawdziwą kulturą, nie zaś to co prezentowane jest dla większości turystów.
Zatem ‚gruzja – wycieczki’ to hasło z całą pewnością warte zapisania na liście rzeczy do zorganizowania. W Gruzji każdy może przeżyć i wykorzystać swój czas wolny do pełna. Jeżeli ktokolwiek martwi się o bezpieczeństwo, nie ma powodów – Gruzja wbrew konfliktom, o których trąbią telewizory, jest jednym z najbezpieczniejszych krajów do odwiedzenia. Szukając miejsca na tanie, bezpieczne i interesujące wakacje, nikt nie powinien ominąć Gruzji na mapie. Doskonale przygotowywane i opracowane oferty na wycieczki zapewnią, że będzie można zobaczyć tyle ciekawych rzeczy, że każdy z całą pewnością zakocha się w tym kraju na długi czas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here