Jakie są maksymalne rozmiary paczek które można nadać kurierem?

Maksymalne rozmiary paczek różnią się w zależności od przewoźnika, dlatego jednym z najlepszych sposobów na porównanie cen i wymiarów różnych firm jest skorzystanie z oferty platformy kurierskiej. To rozwiązanie gromadzi wszystkie niezbędne informacje w jednym miejscu, dzięki czemu nie trzeba przeklikiwać się przez strony poszczególnych przewoźników, by znaleźć szczegóły oferty.

Maksymalne rozmiary paczek dla różnych przewoźników

Każda firma przewozowa posiada wewnętrzny regulamin i wytyczne, które wskazują klientom wszystkie ważne kwestie związane z nadawaniem i odbieraniem przesyłek. Dzięki temu klient wie, z której firmy może skorzystać mają paczkę gabarytową lub sprawdzić, czy jego paczka nie przekracza maksimum… A w przypadku niektórych firm o to nietrudno! Najniższą maksymalną wagą paczki jest 25 kg, natomiast największą 70 kg (dla przesyłek krajowych) – jak widać, rozbieżność między konkretnymi firmami jest ogromna. Maksymalnie dopuszczalne długość to zazwyczaj 250 cm oraz suma wymiarów 300 cm. Dla paczek międzynarodowych maksymalna waga to 30 kg, natomiast maksymalna dopuszczalna długość paczki nie powinna przekraczać 175 cm. W przypadku przesyłek paletowych najczęściej max. wynosi 1000 kg, zdarza się jednak, że wynosi i 700 kg. Wymiary dla wszystkich przewoźników to podstawa 80 cm/120 cm oraz wysokość 180 cm. Elementy umieszczone na palecie nie mogą wykraczać poza jej obrys.

Jak szybko znaleźć odpowiednią ofertę?

Przeszukiwanie kilku stron różnych przewoźników jest czasochłonne. W przypadku firm, które na co dzień nadają paczki o różnych gabarytach, najlepszym rozwiązaniem jest korzystanie z platform stworzonych w celu usprawnienia procesu. Współpraca z serwisem zapewnia nie tylko korzystne stawki, ale przede wszystkim umożliwia nadawanie paczek różnymi firmami kurierskimi. Na https://www.sendit.pl/ zebrane są szczegółowe informacje na temat maksymalnych rozmiarów paczek od wielu najlepszych firm kurierskich w Polsce. To rozwiązanie jest korzystne finansowo, ale jego podstawową zaletą jest wygoda. Podane informacje są zawsze aktualne, a do tego sam proces zamawiania prosty i przejrzysty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here