Gdańsk noclegi

Marzy Ci się pobyt w komfortowym apartamencie nad morzem i wypoczynek przy akompaniamencie szumu fal? Już nie możesz się doczekać upragnionego urlopu? Szukasz miejsca, które oferuje więcej atrakcji niż tylko wylegiwanie się na plaży? Postaw na Gdańsk! Noclegi w dogodnych lokalizacjach w połączeniu z historycznym otoczeniem to recepta na naprawdę udany urlop nad morzem. Przedstawiamy siedem powodów, dla których warto wyjechać do Gdańska!

Gdańsk to miasto o ponadtysiącletniej historii, które obecnie pełni funkcję stolicy województwa pomorskiego. Znajdują się tu liczne zabytki architektoniczne i instytucje kultury, a także duży port morski.

Zobacz apartamenty Gdańsk w ofercie Sun & Snow!

Dlaczego warto odwiedzić Gdańsk?

  1. W Gdańsku rozegrało się wiele istotnych wydarzeń historycznych. Gdańsk uznaje się za symboliczne miejsce początku II wojny światowej. Tu powstała też Solidarność i miały miejsce wydarzenia, które doprowadziły do upadku komunizmu w Polsce. Aby lepiej poznać historię, warto odwiedzić m.in. Europejskie Centrum Solidarności i Muzeum II Wojny Światowej.
  2. Gdańsk jest nazywany światową stolicą bursztynu. Znajduje się tu muzeum tego surowca, a organizowane co roku największe na świecie targi bursztynu Amberiff przyciągają kupców nawet z bardzo odległych krajów.
  3. Gdańsk zachwyca architekturą. Podczas wizyty w mieście koniecznie trzeba zobaczyć monumentalny Ratusz Głównego Miasta, słynną Fontanę Neptuna i Bazylikę Mariacką oraz przespacerować się Drogą Królewską (ulica Długa i Długi Targ) i ulicą Mariacką. Nie można zapomnieć też o Żurawiu, czyli najbardziej charakterystycznym punkcie miasta.
  4. W Gdańsku znajduje się wiele miejsc, które zachwycą spacerowiczów. Warto wybrać się na molo w dzielnicy Brzeźno, do Parku Reagana czy do Parku Oliwskiego.
  5. Gdańsk to też dobre miejsce do plażowania. Najpopularniejsza plaża znajduje się na granicy z Sopotem w dzielnicy Jelitkowo. Chętnie odwiedzana jest również położona za Westerplatte plaża na Stogach.
  6. Gdańsk to prawdziwa gratka dla miłośników muzeów. Dobrym rozwiązaniem jest zakup karnetu „8 Muzeów Gdańska”, który uprawnia do odwiedzenia wszystkich oddziałów Muzeum Gdańska (Ratusz Główny Miasta, Muzeum Bursztynu, Dom Uphagena, Dwór Artusa, Muzeum Poczty Polskiej w Gdańsku, Muzeum Nauki Gdańskiej, Twierdza Wisłoujście) wraz z punktami widokowymi w ciągu trzech miesięcy od dnia zakupu. Cena karnetu jest znacznie niższa niż łączne koszty biletów do tych obiektów.
  7. Łatwo znaleźć tu komfortowy nocleg. Gdańsk może się pochwalić bogatą bazą noclegową, obejmującą luksusowe hotele, prywatne apartamenty nad morzem czy tańsze kwatery prywatne. W popularnych miejscach turystycznych niemal na każdym kroku można znaleźć również przyjemne restauracje, które oferują nie tylko smażone ryby.

Sun & Snow oferuje zarówno komfortowy apartament nad morzem, jak i wygodny nocleg w innych regionach Polski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here