Czy jedzenie śniadań jest naprawdę ważne?

0
1677

Ostatnio wszystkie portale, każdy dietetyk, firmy cateringowe zapewniają nas, że jedzenie śniadań jest niesamowicie ważne. My natomiast, rano zwykle nastawiamy najszybszy bieg, by wyprawić dzieci do szkoły, a siebie do pracy i często zapominamy o tym szczególnym posiłku. Ale czy nie moglibyśmy go sobie odpuścić? Czy zjedzenie rano śniadania jest dietetycznym priorytetem?

Dlaczego śniadanie ma tak duże znaczenie?

Śniadanie to posiłek, którym rozpoczynamy swój dzień. Jest swego rodzaju paliwem na nadchodzące godziny, które spędzamy w pracy lub na wykonywaniu swoich obowiązków w domu czy szkole. I nie są to puste frazesy. Nasz organizm rano bardzo głośno dopomina się o składniki odżywcze, z których czerpie dla siebie energię. Poranna głodówka, którą wiele osób sobie funduje, nie tylko podnosi nasze łaknienie w ciągu dnia, ale także wytrąca nas z równowagi, nie pozwala prawidłowo pracować umysłowi i zaniża naszą wydajność. To są bardzo poważne niedogodności, które powinny nas przekonać, żeby jednak poszukać kilku chwil rano na zjedzenie pożywnego śniadania. I nie mówimy tutaj o słodkiej kawie i drożdżówce z dżemem.

Co warto zjadać na śniadanie?

Podstawą zdrowego, dobrze zbilansowanego śniadania jest pełnoziarniste pieczywo, w którym znajdziemy duża ilość magnezu, cukrów złożonych, cynku i błonnika pokarmowego. Warto do tego dodać przetwory mleczne, bogate w białko. Organizm rano potrzebuje przede wszystkim protein, które na długo zaspokoją nasz głód oraz dostarczą energii. Białko znaleźć można w białym serze, żółtym serze lub jajku. Podczas śniadanie powinniśmy uwzględnić przeróżne warzywa, bogate w witaminy i minerały, np.: papryka, sałata, pomidor, ogórek. Napojem, który sprawdzi się dużo lepiej niż kawa, jest zielona herbata. Dobrze zaparzona charakteryzuje się wieloma cennymi dla organizmu właściwościami, a do tego fantastycznie pobudza. Jeśli jednak nie lubimy jej smaku, idealnie sprawdzi się świeżo wyciskany sok lub delikatna owocowa herbata.

Śniadanie a otyłość

Śniadanie a otyłość

Badania potwierdzają, że osoby jedzące śniadania dużo rzadziej cierpią na otyłość, aniżeli te, które z tego posiłku rezygnują. Dzieje się tak, ponieważ śniadanie ma duży wpływ na metabolizm. Idąc spać, metabolizm się wycisza, dlatego rano powinniśmy jak najszybciej go obudzić. Brak śniadania i praca ponad siły sprawiają, że organizm powoli zaczyna się gubić i nie może prawidłowo funkcjonować. Dobrze zbilansowane śniadanie sprawia również, że nie mamy tak dużej ochoty, by sięgnąć po coś słodkiego. W ten sposób ograniczamy dostarczanie pustych kalorii do organizmu.

Wiele cateringów dietetycznych również kładzie nacisk na zdrowe, pożywne, dodające mnóstwa energii śniadanie, dzięki któremu będziemy gotowi góry przenosić. Dlatego, jeśli chcemy schudnąć i zrobić to dobrze, powinniśmy codzienne zjadać zdrowe śniadanie. Brakuje nam czasu? W takim razie zamówmy dietę pudełkową z dowozem do domu i problem będziemy mieć z głowy. Wystarczy znaleźć odpowiednią firmę cateringową dla siebie (sprawdź catering dietetyczny Gdynia), ale to możemy zrobić przy pomocy porównywarki cateringów dietly.pl!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here