Meksykańska różnorodność idealna na wakacyjną podróż

Całe Stany Zjednoczone zadziwiają swoją różnorodnością pod każdym względem. Odwiedzając ten kontynent warto zaplanować dokładną trasę turystyczną lub nawet przemyśleć, które z Państw odwiedzić, aby jak najdokładniej i w miarę możliwości zbadać jego kulturę oraz klimat. Jednym z najbardziej barwnych i interesujących miejsc może okazać się Meksyk. Państwo to wspaniale nadaje się na wielobarwną, wakacyjną podróż pełną niezapomnianych przeżyć.

Meksyk i jego różnorodność
Meksyk objawia się, jako kraj nie tylko różnorodny pod względem kulturowym, lecz również pod wieloma innymi. Powierzchniowo jest 6 razy większy od Polski. Nic więc dziwnego w tym, że występują w nim 3 strefy czasowe i aż kilka rożnych stref klimatycznych. Może mieć to znaczenie podczas podróżowania po tym pięknym kraju. Od sierpnia do października często występują na jego terenie, między innymi huragany oraz trzęsienia ziemi, natomiast w miesiące letnie prawie codziennie pada deszcz. Lepiej nie podróżować w tym czasie po Meksyku, aby nie zepsuć sobie wyprawy niesprzyjającymi warunkami. Ze względu na tak dużą powierzchnię trzeba liczyć się również z tym, że w każdym mieście Meksyku możemy spotkać się z innymi zasadami kulturowymi. Jadąc do innego kraju warto poznać, chociaż podstawowe z nich.

Meksyk – trochę historii
O historii Meksyku można napisać bardzo wiele, tak samo jak o historii każdego innego kraju. Zatem warto znać niektóre fakty, ponieważ to one mogły zaważyć na obecnym jego wyglądzie. Niesamowite jest jak bardzo wpływ historyczny może mieć znaczenie. Może to być interesujące dla niektórych osób. Podboje oraz polityczne zagrywki mają znaczenie w każdym kraju, wpływają na życie mieszkających w nim osób. Meksyk, jako niepodległe Państwo powstało w 1821 roku. Natomiast historia miejsca i jego lokalizacja sięga cywilizacji prekolumbijskich takich jak: Majowie i Aztekowie. Do dzisiejszego czasu Meksyk przeżył kilka ataków, kryzysów gospodarczych oraz dyktatorskich i autorytarnych rządów. Jak wiadomo wszystkie te wydarzenia nie były bez znaczenia dla życia, rozwoju oraz wolności całego meksykańskiego społeczeństwa. Wybierając się w to miejsce można mieć, więc wrażenie cofnięcia się w czasie. Ponadto Meksyk jest niezwykle odmiennym krajem z własną kulturą oraz tradycją.

Co warto zrobić przed podróżą
Jadąc do tak bardzo różniącego się kraju warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach. O ile niektóre bakterie tamtejszej społeczności szkody nie wyrządzają, o tyle turystom już mogą. Szczepienia nie są oczywiście obowiązkowe. Jednak warto wziąć pod uwagę zaszczepienie się na WZW A, błonicę, tężec, a także dur brzuszny. Nie można zapomnieć również o dodatkowym ubezpieczeniu. Oczywiście nie bierzemy pod uwagę wypadków, jednak wszystko może się wydarzyć, a poniesione ewentualne koszty bez ubezpieczenia mogą być ogromne.

Posiłki – jakie najpopularniejsze?
Każda kuchnia może objawiać nam coś, o czym do tej pory nie wiedzieliśmy, nie znaliśmy, nie słyszeliśmy i o oczywiście nie smakowaliśmy. Meksykańska kuchnia w dużej mierze opiera się na kukurydzy, roślinach strączkowych oraz rożnych odmianach papryki chili. Możną ją rozróżnić również ze względu na regionalność, co oznacza, że w każdym zakątku Meksyku możemy napotkać inne smaki oraz dania. Najpowszechniejszym daniem jest ryż z fasolą, a także kukurydziana tortilli, czy też tacos lub placuszki z nadzieniem. Jedno jest pewne. Każda podróżująca osoba znajdzie dla siebie coś smakowitego. Z całą pewnością nawet dzieci będą zadowolone z menu serwującego przez meksykańskie restauracje.

Meksyk – wakacje
Meksyk jest dla wielu turystów jednym z najbardziej wspominanych i cenionych krajów, pod względem turystycznym. Wiele atrakcji i miejsc godnych odwiedzenia sprawia, że po prostu w tym kraju wciąż można być zajętym. Jest również mnóstwo obiektów oraz miejsc nasączonych ogromną historią. Sprawia ona, że ich klimat jest wyjątkowy, a aura niezwykle odczuwalna. Dlatego tak niezwykłe często są odwiedzane meksykańskie kościoły i sławne Sanktuarium Matki Boskiej z Gwadelupy. Za to odwiedzający, aż 5-krotnie Meksyk Jan Paweł II doczekał się niezliczone liczby pomników. Jak widać Meksykańczycy potrafią być niezwykle religijni oraz wdzięczni. Ich wiara jest widoczna na każdym kroku. Najwięcej turystów pojawia się w tym Państwie, jednak ze względu na znaczną ilość prekolumbijskich zabytków. Niesamowite wrażenie robią piramidy Teotihuacan, a także strefa archeologiczna w Uxmal i Chichen Itza. Jeżeli ktoś ma ochotę może również zwiedzać obiekty, które zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, takie jak: Dawne miasto Majów Calakmul, czy też Malowidła naskalne w Sierra de San Francisco. Lista światowego dziedzictwa to miejsca i obiekty o wyjątkowej wartości dla ludzkości. Miejsc wartych odwiedzania jest naprawdę bardzo wiele i tylko od dostępnego czasu i zainteresowań podróżujących zależy, które z nich będą odwiedzone.

Meksyk – wakacje – nurkowanie w niezwykle przejrzystych wodach.
Zagłębiając się w meksykańskie rejony oprócz obserwacji tamtejszej kultury oraz zwiedzania miejsc i zabytków, można znaleźć inne atrakcje, które będą doskonale również dla osób, które wołałyby bardziej aktywnie spędzić swój czas. Z całą pewnością może być to na przykład nurkowanie w cenotes między Playa del Carmen i Tulum. Cenotes są zalanymi jaskiniami powstałymi podczas zlodowacenia. Tamtejsze wody są niesamowicie czyste oraz przejrzyste, co sprawia, że nurkowanie może stać się niezapomnianym przeżyciem. Tak właśnie relacjonują te wrażenia po nurkowych przygodach w meksykańskich wodach, turyści. Jest to przeżycie, którego nie oddadzą żadne zdjęcia, czy też opisy.

O takim kraju jak Meksyk napisane są książki, lecz czy książki oddadzą całą prawdę? Nic nie równa się z własnymi przeżyciami oraz wrażeniami, które można odnieść tylko podróżując po tym kolorowym kraju. Ilość miejsc godnych zainteresowania sprawia, że do Meksyku na wakacje można z całą pewnością jeździć wielokrotnie, za każdym razem odwiedzając inne miejsce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here