puszcza notecka

PUSZCZA NOTECKA

Puszcza Notecka to największy obszar leśny w Polsce. Okolica słynąca z przepięknych czystych jezior, rozległych wałów tworzonych przez wydmy, pagórków i kotlin. Rozpościera się wzdłuż meandrów rzeki Noteci i Warty.

ATRAKCJE PRZEZ CAŁY ROK

Puszcza zachwyca o każdej porze roku. Jesienią przyciąga rzesze grzybiarzy oraz miłośników kolorowych krajobrazów. Latem amatorów kąpieli, plażowania i wędkarstwa. Wiosną to raj dla ornitologów i miłośników natury. Przez okrągły rok jest wspaniałym miejscem dla wielbicieli długich wędrówek, ale też krótkich spacerów.

NOTECKI SZLAK TURYSTYCZNY

Notecki szlak turystyczny to oferta dla aktywnych turystów. Znajdziecie tu ciekawe trasy konne, piesze, rowerowe.  W zależności od własnych możliwości dobierzecie dla siebie idealną długość szlaku. Dworki, pałace, kościoły, zabytkowe zagrody, ścieżki edukacyjne to tylko niektóre z propozycji Doliny Noteci. Świetnie zorganizowana infrastruktura, dobrze oznakowane szlaki, liczne miejsca parkingowe, zachęcają do wizyt wędrowców nawet z odległych okolic. Ci, którzy przyjeżdżają z daleka często zostają tutaj na dłużej.

GDZIE SIĘ ZATRZYMAĆ

Najwygodniejszym rozwiązaniem dla przyjezdnych jest agroturystyka w puszczy noteckiej. Z uwagi na ogromną życzliwość gospodarzy, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą na temat okolicy, miejscowych atrakcji jest to najchętniej wybierana forma noclegu. Zaciszne miejsce, atrakcyjne warunki, regionalny charakter obiektu pozwalają się poczuć jak w siebie w domu: komfortowo, przyjemnie, swobodnie  i swojsko. Ponadto dzięki ofercie agroturystycznej można skosztować miejscowych przysmaków. Domowej produkcji powidła, dżemy, marynaty to tylko niektóre propozycje koszące swoim niepowtarzalnym smakiem. Miejscowa kuchnia, oparta na lokalnych produktach zachwyci nawet najwybredniejszych smakoszy. W połączeniu w malownicza okolicą, otoczoną lasami i łąkami, świeżym powietrzem i liczna gamą miejscowych atrakcji okazuje się wspaniałym miejscem na wypoczynek.

Puszcza Notecka serdecznie zaprasza!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here