Rodzaje norm dotyczących śrub i konwersja pomiędzy nimi

Jak działają fachowcy, którzy mają zamiar kupić odpowiedniej jakości śruby – posiadające właściwą wytrzymałość, dobrą odporność na korozję itp.? Po prostu decydują się na elementy spełniające określone normy ISO/DIN/PN. Jakie są najważniejsze rodzaje norm w tej kategorii? Czym charakteryzuje się konwersja pomiędzy poszczególnymi oznaczeniami, o których zaraz bardzo dużo się dowiecie?

Rodzaje norm

Jakie normy są ogólnie najczęściej stosowane w rozmaitych branżach? To na przykład normy ISO ustanowione przez Międzynarodową Organizację Normalizacyjną. Na temat tej placówki pozarządowej warto poznać kilka najważniejszych faktów. Założenie Międzynarodowej Organizacji Normalizacyjnej odbyło się na terenie Londynu, w 1947 roku. Krok po kroku Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna zdobywała coraz większą liczbę członków. Od samego początku w tym gronie znajduje się Polska, czyli od 1947 roku. Obecnie normy ISO są stosowane dokładnie w 162 krajach.

Na terenie Polski są stosowane oczywiście nasze Polskie Normy oznaczone skrótem PN – problemem jest jednak ich zasięg. To oznacza, że Polskie Normy są stosowane tak naprawdę wyłącznie u nas. To powoduje, że na przykład handel z firmami zagranicznymi jest naprawdę bardzo mocno utrudniony. Może okazać się tak, że ktoś na przykład z Francji lub Hiszpanii nie będzie kompletnie wiedział, co oznacza skrót PN. W Polsce stosowane są również, chociaż w mniejszym stopniu, normy DIN. Za nie odpowiada natomiast Niemiecki Instytut Normalizacyjny, który powstał w 1917 roku. Obecnie to stowarzyszenie posiada siedzibę w Berlinie. Zadaniami Niemieckiego Instytutu Normalizacyjnego są między innymi sprawdzanie, zatwierdzanie, a w razie czego wycofywanie norm niespełniających konkretnych standardów.

Zapoznaj się z produktami firmy Stalmut -> https://stalmut.pl/oferta/sruby/sruby-din-933-iso-4017-szesciokatne-pelnym-gwintem/

Konwersja pomiędzy śrubami

Coraz więcej osób stosuje taką zasadę, że warto kupić dobrej jakości elementy z opisywanej kategorii. Tak właśnie ludzie nabywają między innymi śruby imbusowe itd. Co zrobić, jeśli macie zamiar kupić elementy tego typu od kogoś z zagranicy, a znacie tylko oznaczenie PN 82302? W takiej sytuacji bardzo ważne jest to, aby skorzystać z profesjonalnej i bardzo dokładnej tabeli konwersji norm ISO/DIN/PN. Pozwala ona bez żadnego problemu dowiedzieć się, jakie są pozostałe oznaczenia w tym konkretnym temacie (DIN 912 oraz ISO 4762). Na skutek tego możecie bez żadnego problemu detalicznie wyjaśnić stronie sprzedającej, co konkretnie ma być przedmiotem określonej transakcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here