Wybierz wakacje - Bułgaria

Początek Nowego Roku jest świetną okazją do snucia planów wakacyjnych. Czas szybko płynie, warto zatem pomyśleć już teraz o zarezerwowaniu miejsc na wczasach. Biura podróży prezentują już pierwsze oferty letniego wypoczynku. Warto z nich skorzystać- ceny są przecież o wiele niższe w porównaniu z tymi w sezonie. Jednym z hitów zbliżającego się lata są wakacje – Bułgaria. Ulubiony kierunek Polaków, wybierających się na zagraniczne wczasy. Do Bułgarii można dojechać wygodnym autokarem lub przylecieć samolotem. Coraz więcej lotnisk w Polsce oferuje ekonomiczne, sezonowe połączenia z Burgas i Varną. Lot do Bułgarii trwa niecałe dwie godziny. Wakacje – Bułgaria to zatem niezbyt męcząca podróż, na tyle jednak daleka aby oderwać się od zwykłych spraw i szarej codzienności.
Tym, co najbardziej interesuje turystów przybywających do Bułgarii jest oczywiście odpoczynek na gorącej, piaszczystej plaży Morza Czarnego. Temperatura wody jest idealna- pozwala bowiem na miłe ochłodzenie w czasie upału, który jednak nie skutkuje wychłodzeniem organizmu przy nawet godzinnym przebywaniu w wodzie. Morze jest nie tylko ciepłe, ale i czyste, nie za mocno zasolone. Na plaży można wykupić wygodne miejsca na leżakach pod parasolami, znajdujące się najbliżej morskich fal. Nie oznacza to jednak, że plaże są płatne. Osoby, które nie chcą płacić za parasol mogą rozłożyć swój ręcznik kilka metrów dalej. Na plaży znajdują się również bary i restauracje, szczycące się bogatą kartą dań i napojów oraz miłą obsługą władającą kilkoma językami. Okazuje się, że niejeden kelner zna podstawy polskiego! Na plaży są również boiska do siatkówki oraz atrakcje dla dzieci, na przykład dmuchańce czy jazda motorówką. Organizowane są również rejsy statkiem. A południowe słońce pozostawia wspaniałą, złotą opaleniznę.
Największe bułgarskie kurorty to Słoneczny Brzeg i Złote Piaski. To w tych miejscowościach znajduje się najwięcej hoteli i baz noclegowych. W sąsiedztwie największych plaż znajdują się luksusowe, pięciogwiazdkowe hotele dla gości ceniących sobie komfort i wygodę. Najwyższej jakości obsługa zapewnia prawdziwy relaks w gabinecie masażu, w SPA czy na basenie. Hotele dysponują również wspaniałymi restauracjami.
Turyści pragnący więcej czasu poświęcić na zwiedzanie i poznawanie lokalnego kolorytu często rezygnują z hotelowej kuchni na rzecz wizyt w przytulnych, kurortowych lokalach gastronomicznych. Bałkańska kuchnia słynie w całej Europie. Orzeźwiające sałatki i delikatne potrawy mięsne doskonale współgrają z gorącym klimatem. Bułgarskie wieczory to okazja do biesiadowania i raczenia się bałkańskimi winami. Ciepłe noce to również możliwość udania się na długi spacer brzegiem morza lub skorzystania z masy atrakcji. Swoje życie zaczynają powiem nocne dyskoteki i kluby.
Wakacje – Bułgaria to rozrywka także dla osób, które nie poszukują zgiełku i świateł a kontaktu z naturą. Bułgarskie góry, znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie kurortów, są bardzo malownicze i wciąż czekają na nowych odkrywców. Wiele wrażeń przynosi jazda jeepem po tych okolicach. Turyści ceniący sobie przyrodę bardzo często wybierają także pobyt na polach namiotowych. Ceny zaskakująco niskie w stosunku do oferowanego standardu.
Wczasy – Bułgaria to dobry kierunek również dla tych, którzy są miłośnikami zabytków i uwielbiają zwiedzanie. W kraju znajduje się wiele świadectw historii, wspaniałe budowle i cerkwie, a nawet miasta, powstałe w starożytności. Nessebar jest wpisany do światowej listy zabytków UNESCO. W Warnie znajduje się znane delfinarium, którym zachwycają się zwiedzające dzieci. Burgas to miasto portowe ze wspaniałym nadmorskim parkiem, w którym rosną różnorodne, także egzotyczne rośliny. Sofia to stolica Bułgarii.
Wczasy w Bułgarii można nabyć w bardzo atrakcyjnych cenach. Kraj przeżywa dynamiczny rozwój i coraz więcej inwestuje w godne przyjęcie turystów z całego świata. Częstymi gośćmi są Polacy- nasz język słychać w Słonecznym Brzegu i w Złotych Piaskach. Ale nie tylko korzystne ceny są zaletą wakacje w Bułgarii. Kraj jest zamieszkiwany przez sympatycznych ludzi, pragnących dzielić się swoimi zwyczajami i kulturą. Otwartych na nowe wpływy i tolerancyjnych. Klimat Bułgarii jest stworzony do letnich urlopów- sezon trwa od czerwca do września. W największe upały można liczyć na klimatyzację w lokalach czy w środkach transportu miejskiego.
Lato coraz bliżej. Wakacje w Bułgarii oferowane są przez coraz większą ilość renomowanych biur podróży. Jest to bowiem bardzo popularny kierunek letnich wojaży. Wakacje – Bułgaria sprawdzę się w przypadku rodziny z małymi dziećmi czy paczki przyjaciół poszukujących ciekawej rozrywki. Jest to także propozycja dla osób lubiących kontakt z naturą i wycieczki górskie. Badacze historii i tradycji znajdą w Bułgarii mnóstwo okazji do zgłębiania swych pasji. A wreszcie- każdy, kto po prostu chcę odpocząć nad morzem, nie wyjedzie z Bułgarii niezadowolony. Pogoda jest w Bułgarii po prostu gwarantowana. Upały rozgrzeją każde serce. Piaszczysta, złota plaża da wytchnienie najbardziej spracowanym i zmęczonym monotonią i szarością dnia codziennego. Kąpiel w morzu to miłe orzeźwienie i ochłoda. Wakacje – Bułgaria to świetny wybór. Hotele znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie plaż, bary i restauracje serwujące najlepsze specjały bałkańskiej kuchni. Wyjazd do Bułgarii to niezapomniana przygoda. Przygoda w zasięgu ręki i kieszeni każdego Polaka. Wystarczy znaleźć ofertę w biurze podróży a potem już cierpliwie czekać na lato, lato- wakacje – Bułgaria.
Już teraz warto zadbać o właściwy, miły wypoczynek wakacyjny. Wczasy nad morzem to najlepszy relaks w czasie upałów. A Bułgaria to gorąca plaża i orzeźwiające fale Morza Czarnego. Propozycja pełna atrakcji dla dzieci i dorosłych. Południowy klimat, południowy temperament mieszkańców i południowa kultura dają gwarancję niezapomnianego wakacyjnego wypoczynku. Bułgaria przygotowuje się już na przyjazd swych letnich gości z całego kontynentu. Nie można sprawić zawodu tak miłym gospodarzom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here