Dubaj - popularnym kierunkiem turystycznym.

W dzisiejszych czasach podróżujemy coraz częściej oraz coraz dalej. Nie każdego już obecnie zadowala południe Europy wraz należącymi do krajów tych wyspani tak jak Santorini, Kreta,Korfu, Majorka, Fuertaventura, Teneryfa, Ibiza, Malta, Sycylia i Sardynia oraz mnóstwo innych. Obecnie marzą nam się podróżne dalekie i egzotyczne. Dlatego świetną propozycją może być wycieczka do Dubaju. Przystanek w Zjednoczonych Emiratach Arabskich to także doskonały wstęp do dalszych podróży – skąd łatwo będzie mam polecieć do Indii, na Filipiny, Sri Lankę lub Melediwy.
Wycieczka do Dubaju to doskonały pomysł dla wszystkich, którzy mają dosyć srogiej polskiej zimy oraz zafascynowanych kulturą Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Budynki jakie zobaczymy podczas naszej wycieczki do Dubaju są łudząco podobne do tych, które możemy oglądać na ekranach naszych telewizorów w amerykańskich filmach i serialach.
Do Dubaju możemy polecieć już za czterysta lub pięćset polskich złotych w obie strony. Jest to bardzo dobra cena i aby odnaleźć bilety w tak atrakcyjnej ofercie cenowej należy poświecić na szukanie troszkę swojego czasu oraz zaangażowania – jednak zdecydowanie warto. Będąc w Dubaju możemy bez problemu poruszać się transportem oraz komunikacją miejską, a także korzystać tam z opcji tanich taksówek, które zawiozą nas właściwie wszędzie. Dla tych, którym marzy się wycieczka do Dubaju – bardzo dobrą informacją jest to iż jadąc tam nie potrzebujemy już specjalnego dodatkowego pozwolenia na wyjazd oraz nie uiszczamy żadnych dodatkowych opłat. Wystarczy najzwyklejszy paszport z terminem przydatności ważnym co najmniej na najbliższe sześć miesięcy. Wyjeżdżając do Zjednoczonych Emiratów Arabskich możemy tam spędzić jednorazowo 90 dni. W Dubaju możemy plażować, odpoczywać oraz zwiedzać, a także zażywać kąpieli w wodach Zatoki Perskiej. To także możliwość zetknięcia się z całkowicie odmienną kulturą oraz religią. Wycieczka do Dubaju to zdecydowanie zły pomysł dla młodych kobiet podróżujących w pojedynkę lub nawet parami. Do tego miejsca najlepiej jest pojechać w większym gronie, do którego zaliczyć można także panów. Na europejskie turystki czyha bowiem mnóstwo niebezpieczeństw w krajach arabskich, które słyną z dosyć osobliwego traktowania kobiet. W Dubaju oraz całych Zjednoczonych Emiratach Arabskich przeważającą religią jest Islam. Mówi się jednak ostatnimi czasy, że Dubaj to dosyć bezpieczne dla turystów miejsce.Także powinniśmy uważać w jakim okresie jest nasza wycieczka do Dubaju bowiem, jeżeli trafimy na ich post czyli ramadan, to możemy spotkać się z przykrymi niespodziankami. Większość knajp oraz klubów będzie bowiem wieczorami nieczynna, a także napoje alkoholowe, wino, piwo oraz inne drinki nie będą w Dubaju sprzedawane.
Wycieczka do Dubaju to doskonały pomysł dla wszystkich spragnionych słońca – z zimie możemy się tutaj beztrosko kąpać w wodach Zatoki Perskiej natomiast w lecie temperatury powietrza osiągają czasem prawie pięćdziesiąt stopni Celsjusza. Nie każdy jest w stanie wytrzymać tak wysokie temperatury, dlatego wycieczka do Dubaju przeznaczona jest tylko i wyłącznie dla osób o bardzo dobrym zdrowiu i silnych predyspozycjach, których organizm świetnie znosi upały. Takie temperatury są niezwykle uciążliwe zwłaszcza dla małych dzieci oraz ludzi starszych – dlatego podróże w te rejony nie są polecane dzieciom, niemowlętom oraz emerytom. Takie temperatury są także bardzo uciążliwe dla ludzi mieszkających w Dubaju. Zwykle muszą oni posiadać stały dostęp do klimatyzacji w swoich domach oraz mieszkaniach – w przeciwnym razie dosyć trudno byłoby im znieść tak wysokie temperatury. Podobna pogoda latem występuje także w Brazylii. Niestety nie wszyscy jej mieszkańcy mogą pozwolić sobie na posiadanie w domu lub mieszkaniu klimatyzacji. To domena tylko bogatszych jej mieszkańców. Wycieczka do Dubaju powinna spodobać się właściwie każdemu bowiem możemy tutaj podziwiać nie tylko niezwykłe budowle oraz bardzo wysokie drapacze chmur, ale także mamy okazję oglądać mnóstwo mniejszych tradycyjnych oraz zabytkowych budowli takich meczety. Tutaj także możemy zobaczyć wielbłądy oraz spróbować niezwykle smacznych smakołyków lokalnych. Wycieczka do Dubaju to także niezwykły pomysł na prezent, który zostanie z pewnością zapamiętany przez długie lata, a także dostarczy obdarowanemu mnóstwa niezwykłych wrażeń oraz niesamowitych przeżyć i wspomnień. Taki prezent można zarówno zrobić samemu sobie- bowiem każdy z nas zasługuje na wszystko co najlepsze. Można także na wyprawę do Dubaju zabrać ukochaną osobę – partnera lub partnerkę, a także zafundować taki wypad swoim rodzicom z okazji ich rocznicy ślubu lub też urodzin. To także doskonały pomysł na prezent dla dziadków- jeżeli ich wiek wciąż pozwala im na odbywanie tak dalekich podróży. Oczywiście w pewnym wieku ludzie już rezygnują z dalekich podróży lotniczych. Sama w sobie podróż – mając na myśli lot nie jest aż tak męcząca dla ludzi starszych jak dojazd do odległego od ich miejsca zamieszkania lotniska. Następnie czekanie w długiej kolejce do sprawdzania bagaży, bardzo długie odprawy bagażowe oraz podobna procedura po wylądowaniu i następnie transfer do lotniska kiedy już znajdziemy się w Dubaju. W ten sposób z samego kilkugodzinnego lotu robi nam się około kilkunastogodzinna, niekiedy bardzo męcząca podróż. Jednak niezwykłe widoki oraz wspaniałe atrakcje jakie zobaczymy będąc już na miejscu – wynagrodzą nam wszelkie niewygody z podróżą związane.
Wycieczka do Dubaju to także dobry pomysł na wyprawę z dziećmi – na przykład po zakończeniu ciężkiego roku szkolnego – jako zasłużony odpoczynek od codziennego wstawania skoro świt oraz żmudnego odrabiania prac domowych. W Dubaju każdy znajdzie dla siebie jakieś ciekawe atrakcje- i zarówno dorośli jak i dzieci nie powinni narzekać w tym miejscu na nudę. Takie wspólne rodzinne wakacje to także doskonała okazja aby wreszcie pobyć ze sobą razem i nacieszyć się własną obecnością, a także nadrobić zaległości z całego roku kiedy to jesteśmy tak zapracowani, że zwykle nie mamy dla siebie za wiele czasu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here