Jak zaplanować wycieczkę do Stanów Zjednoczonych

Wycieczka do Stanów Zjednoczonych jest i od zawsze była marzeniem wielu osób. Mimo zniesionej konieczności posiadania wizy turystycznej to wciąż przedsięwzięcie niełatwe w organizacji i ciężkie do zrealizowania. O ile podróże po Unii Europejskiej zdążyły stać się normą wśród Polaków, o tyle daleka wyprawa za Ocean Atlantycki wciąż budzi nie lada emocje. Dla niektórych jest to jedyna okazja w życiu, aby zobaczyć Amerykę, co sprawia, że podczas wycieczki nie ma miejsca na pomyłki i błędy organizacyjne. Na czym skupić swoją uwagę planując wyjazd? Dlaczego lepiej wybrać wyjazd z pomocą biura podróży? Czy konieczną jest znajomość języka angielskiego? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi zostały zawarte w poniższym artykule.

Charakterystyka turystyczna Stanów Zjednoczonych

Stany Zjednoczone to kraj, którego wielkość i zróżnicowanie walorów turystycznych można z powodzeniem porównać do całej Europy. Odwiedzający USA mogą zarówno wybrać odpoczynek na łonie natury, jak i wśród miejskiego zgiełku. Coś dla siebie znajdą miłośnicy aktywnego spędzania czasu, chociażby podczas podróżowania po Appalachach, pasmie górskim, które ze względu na swoją wysokość można porównać do polskich Sudetów czy Karpat. Zwolennicy wycieczek trekkingowych mogą obrać również kierunek na słynne Góry Skaliste, gdzie najwyższe szczyty osiągają ponad 4000 m n.p.m. Osoby zainteresowane pieszymi wycieczkami nie powinny również pominąć Wyżyn Śródgórskich, które zapewniają takie atrakcje jak Kratery Księżycowe, Groom Lake, Dolinę Śmierci czy doskonale każdemu znany Wielki Kanion rzeki Kolorado.

Co jednak z amatorami spokojnego wypoczynku na plaży? Z pewnością i tego typu turyści nie mogą narzekać na brak kierunków dla siebie. Oczywiście jedną z najbardziej rozpoznawanych i słynnych na cały świat jest Miami Beach na Florydzie. Miejsce to kojarzy się z ciepłym, przyjemnym klimatem występującym właściwie przez cały rok, wyśmienitymi restauracjami czy chociażby pasem do spacerów zwanym Ocean Drive. Obecna w tym miejscu atmosfera jest unikalna i ciężko porównać ją z jakimkolwiek innym terenem plażowym na świecie. Jednak to nie Miami Beach jest najczęściej odwiedzaną plażą przez amerykańskich turystów. Pozycję lidera w tej kategorii piastuje Myrtle Beach w Karolinie Południowej. To właśnie tam każdego roku pojawia się niemal 20 milionów osób. Myrtle Beach słynie głównie ze swoich pól golfowych, zaprojektowanych przez najlepszych w tej dziedzinie architektów, a także z jednego z najwyższych diabelskich młynów w kraju i parku rozrywki stylizowanego na dawne lata.

Stany Zjednoczone Ameryki to jednak nie tylko plaże i góry. Miłośnicy dzikiej natury mogą wybrać się w dzicz, przemierzając stan Alaska, a osoby lubujące się w tropikalnych wyspach powinny odwiedzić najmłodszy ze wszystkich 50-ciu stanów — Hawaje. Jednak to, co przyciąga większość turystów z Europy to legendarne wręcz amerykańskie metropolie. Mowa tutaj przede wszystkim o Nowym Jorku i Los Angeles. Pierwsze z wymienionych miejsc to najgęściej zaludnione miasto na terenie USA, charakteryzujące się niepowtarzalnym klimatem, w którym łatwo zakochać się na całe życie. To właśnie w Nowym Jorku można odwiedzić takie atrakcje jak Statua Wolności, Empire State Building czy słynny Central Park. W mieście znajduje się również multum znanych na cały świat miejsc do robienia zdjęć na profile w mediach społecznościowych. Los Angeles to z kolei kolebka przemysłu filmowego, mieszcząca się dokładnie w dzielnicy Hollywood. To, przez cały rok ciepłe miasto, jest domem dla wielu słynnych aktorów, reżyserów, muzyków i wszelakiego rodzaju innych artystów. Dla osób ceniących sobie letnią pogodę i możliwość spotkania na żywo którejś z filmowych gwiazd jest to pozycja obowiązkowa na liście zwiedzenia Stanów Zjednoczonych. Poza Nowym Jorkiem i Los Angeles nie sposób również nie wspomnieć o Las Vegas. To miasto, które z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom nocnego życia i nutki adrenaliny towarzyszącej podczas wizyt w kasynie.

Jak zorganizować wycieczkę?

Stany Zjednoczone wycieczka to myśl krążąca po głowie wielu zapalonych turystów. Jednakże organizacja jej nie jest łatwym zadaniem, a zaplanowanie dokładnie całej podróży często bywa zwyczajnie niemożliwe. W takiej sytuacji z pomocą przychodzi biuro podróży, które dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu wie, na co zwrócić uwagę oraz jak rozplanować wycieczki. Zdecydowanie warto skorzystać z takiej usługi, przede wszystkim, gdy ma to być pierwsza podróż do Stanów Zjednoczonych.

Czy konieczna jest znajomość języka angielskiego?

Decydując się na wyjazd do Stanów Zjednoczonych za pośrednictwem biura turystycznego, tak naprawdę nie jest potrzebna znajomość języka angielskiego. Oczywiście znajomość kilku podstawowych słów i zwrotów z pewnością okaże się przydatna podczas podróży, ale zdecydowanie nie trzeba biegle posługiwać się językiem angielskim. Jednakże planując wyjazd samemu, umiejętność porozumiewania się po angielsku może być konieczna w niektórych niespodziewanych sytuacjach. W tym przypadku warto nauczyć się posługiwać obcym językiem przynajmniej w stopniu komunikatywnym.

Wycieczka do Stanów Zjednoczonych — czy warto?

Wycieczka do Stanów Zjednoczonych to z pewnością inwestycja we wspomnienia na całe życie. Unikalne miejsca i klimat charakterystyczny dla USA jest niespotykany nigdzie indziej na świecie, co sprawia, że wyjazd jest nietuzinkowym doświadczeniem, zapadającym w pamięć na zawsze. Do Stanów Zjednoczonych warto wybrać się za pośrednictwem biura podróży, co w znaczący sposób uprości organizację całej wyprawy, a także zapewni spokój i poczucie bezpieczeństwa. Każdy turysta powinien choć raz w życiu wybrać się do USA, aby zobaczyć legendarne, ikoniczne miejsca na własne oczy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here