Jak zorganizować tanie wczasy?

Coraz więcej z nas podróżuje ostatnimi czasy. Oczywiście wciąż daleko nam do Włochów, Hiszpanów, Niemców i Anglików, którzy są mistrzami podróżowania, jeżeli chodzi o europejskie kraje- jednak w ostatnich latach sytuacja w Polsce zdecydowanie zmienia się i to na naszą korzyść. Polacy bardzo często wyjeżdżają do pozostałych krajów Europy, a raz na jakiś czas fundują sobie wyprawy na inne kontynenty na przykład do Stanów Zjednoczonych, Ameryki Łacińskiej, krajów bliskiego oraz dalekiego wschodu czy też egzotycznej Afryki.
Jak jednak zaplanować tanie wczasy – kiedy nie dysponujemy zbyt dużą ilością gotówki, a jednocześnie bardzo chcielibyśmy wybrać się na urlopowy wypoczynek?
Tanie wczasy są jak najbardziej możliwe – musimy jednak je bardzo dobrze zaplanować i zorganizować.
Najlepiej na tanie wczasy wybrać się w okresie przedsezonowym lub chwilkę po jego zakończeniu. W ten sposób nie tylko możemy liczyć na zdecydowanie niższe ceny biletów lotniczych, ale także i bardzo atrakcyjne cenowo oferty hoteli wraz z pełną ofertą wyżywienia.
Obecnie biura podróży prężnie działające zarówno stacjonarnie jak i internetowo oferują bardzo korzystne oferty typu last minute – zwykle na ostatni moment przed samym wylotem co jest ciekawym i korzystnym rozwiązaniem dla wszystkich leniwych osób oraz tych nieznających języków obcych, bowiem przedstawiciele biura zadbają o wszystkie kwestie formalne związane z naszą wycieczką, a na miejscu, do którego się wybieramy możemy także liczyć na stałą pomoc i opiekę ze strony polskiego rezydenta, do którego śmiało możemy kierować wszelkie nasze zapytania oraz prosić o cenne rady i wskazówki. Natomiast jeżeli mamy zmysł podróżniczy, niestraszne jest nam organizowanie wypraw na własną rękę i potrafimy komunikować się w języku angielskim lub języku kraju, do którego wybieramy się na wczasy to dobrym rozwiązaniem na to jak zorganizować tanie wczasy jest wyszukanie tanich biletów samodzielnie oraz zorganizowanie noclegu we własnym zakresie. Bardzo często bilety lotnicze do innych krajów europejskich nabyć możemy już za kilkadziesiąt złotych. Natomiast jeżeli chodzi o kwaterę czyli miejsce w którym będziemy mieszkać to możemy zarówno zdecydować się na hotel, pensjonat lub też wynająć mieszkanie, apartament albo pokój od osób prywatnych. Jeżeli w główniej mierze nastawiamy się na zwiedzanie to nasza stancja będzie miejscem właściwie służącym nam jedynie do spania – dlatego warto wybrać miejsce bezpieczne, czyste oraz ciepłe – jednak bez zbędnych luksusów. Dzięki takiemu podejściu więcej pieniędzy zostanie nam na zwiedzanie, bilety wstępów do atrakcyjnych turystycznie miejsc oraz kosztowanie lokalnych rarytasów i smakołyków. Jeżeli jednak nasze tanie wczasy mają głównie polegać na słodkim lenistwie oraz leżakowaniu i plażowaniu w obrębie naszego miejsca zamieszkania na czas urlopu to wtedy warto jest się zdecydować na hotel z pełnym wyżywieniem lub też opcją nazywaną popularnie all inclusive, która zapewnia nam nielimitowany dostęp do przekąsek posiłków oraz napojów – w tym także drinków alkoholowych. Takie rozwiązanie jest zdecydowanie najtańsze w stosunku do cen jakie musielibyśmy zapłacić za posiłki w okolicznych lokalach gastronomicznych oraz restauracjach każdego dnia naszego pobytu – zwłaszcza jeżeli podróżujemy z dziećmi.
Chcąc zaplanować tanie wczasy również bardzo istotną kwestią jest poruszanie się po miejscu do którego się wybieramy Transport publiczny wydaje się o wiele tańszą opcją aniżeli wynajem samochodu – zwłaszcza na cały nasz pobyt tygodniowy lub nawet dłuższy. Ponadto decydując się na korzystanie z lokalnego transportu publicznego warto jest sprawdzić czy istnieje możliwość nabycia biletów tygodniowych lub też grupowych na korzystanie z komunikacji miejskiej. Takie opcje bowiem są w większości miejsc dostępne i są one zdecydowanie tańsze od kupowania pojedynczych biletów za każdym razem.
Ponadto, jeżeli chcemy zorganizować tanie wczasy, które jednocześnie będą ciekawe i pełne wrażeń oraz zwiedzania warto jest samemu na własny koszt organizować wyprawy do położonych w okolicy atrakcyjnych turystycznie miejsc oraz miast. Zwykle bowiem oferta lokalnych biur podróży oferujących takie wyjazdy jest kilkukrotnie wyższa – aniżeli mielibyśmy taką wyprawę zorganizować sobie samodzielnie pociągiem lub komunikacją miejską.
Miejsca, których warto jest się wybrać organizując tanie wczasy to ostatnio bardzo modna Bułgaria wraz ze słonecznym brzegiem i złotymi piaskami. Takie wczasy, jeżeli dobrze je zaplanujemy możemy mieć już za około tysiąc dwieście do tysiąca pięciuset polskich złotych wraz z pełnym wyżywieniem. Kolejne atrakcyjne miejsce to słoneczna, oferująca niezwykłe bogactwo kulturowe oraz liczne atrakcje i zabytki słoneczna Malta, której powierzchnia jest porównywalna pod względem wielkości do Krakowa lub Gdańska. Bardzo wielu Polaków mieszka i pracuje na Malcie dlatego z naszego kraju mamy szeroki dostęp do lotów na Maltę czasem w bardzo atrakcyjnych cenach. Z kolei na miejscu powinniśmy się liczyć z pewnymi wydatkami związanymi ze zwiedzaniem tej niesamowicie urokliwej wyspy, jednak wrażenia, jakich nam to dostarczy będą z całą pewnością niezapomniane i bezcenne. Tanie wczasy na Malcie poza sezonem turystycznym to wydatek około dwóch tysięcy złotych na okres od siedmiu do dziesięciu dni. Kolejnym bardzo atrakcyjnym miejscem na tanie wczasy jest Hiszpania, a do tańszych turystycznie miejsc należy chociażby Costa Brava skąd także w łatwy sposób możemy wybrać się autobusem lub pociągiem do stolicy Katalonii czyli Barcelony. Warto także rozważyć wyprawę na Majorkę, Teneryfę lub Fuertaventurę, lub Lanzarote – miejsca te, zwłaszcza wyspy kanaryjskie charakteryzują się bardzo wysokimi temperaturami nawet zimą. Dlatego, jeżeli bardzo doskwiera nam polska zima i związany z nią niedobór słońca, a jednocześnie nie mamy pieniędzy na egzotyczne wyprawy to doskonałym pomysłem na tanie wczasy, podczas których złapiemy trochę słońca i energii do działania mogą okazać się własnie Wyspy Kanaryjskie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here