Na wczasy jeździ już każdy

Minęły już te czasy, kiedy jedynymi możliwymi miejscami do zwiedzania były Niemcy i Bułgaria. Tanie bilety lotnicze odsłoniły przed nami cały świat, a jedyne co nas ogranicza to nasz czas oraz portfel. Na wakacje nie jeździ się tylko w lecie, coraz więcej ludzi decyduje się na wakacje zimą oraz wczesną wiosną. Jest to korzystne nie tylko dlatego, że ceny zazwyczaj są dużo mniejsze, ale też dlatego, że w tym sezonie nie ma tłumów turystów. Nie jeździmy tylko nad morze, nie wylegujemy się na piaszczystych plażach, nie odwiedzamy jedynie muzeum i wystaw. Staliśmy się bardziej odważni i bezkompromisowi, szukamy nietypowych rozwiązań i czegoś, czym możemy pochwalić się na portalu społecznościowym. Wakacjami i zdjęciami z nich chwalą się wszyscy, celebryci, dziennikarze, politycy oraz nasi zwykli znajomi z pracy. Robimy mnóstwo zdjęć, bo mamy aparaty zawsze pod ręką, zdjęć nie trzeba wywoływać i wkładać do albumu, a nieudaną fotografię można szybko usnąć.

Gdzie na wakacje?

Na wczasy wybieramy kierunki egzotyczne, które jeszcze do niedawna były niedostępne, albo bardzo drogie. W ofertach biur podróży pojawiają się nowe wyspy, które starają się przyciągnąć turystów z całego świata. Jeśli mamy odpowiedni budżet możemy śmiało pozwolić sobie na taki luksus. Przywieziemy na pewno nie tylko wspaniałe wspomnienia, ale również lokalne produkty, to mogą być fajne wczasy. Jeśli zależy nam na czymś oryginalnym, nietuzinkowym, czymś czego będą nam zazdrościli koledzy z pracy, możemy spędzić swoje wymarzone wakacje na drzewie. Tak, dosłownie na drzewie. Wypoczynek w koronach drzew stał się czymś modnym i jest stosunkowo tanim, na wygodę jednak nie ma co liczyć, i jeśli ktoś nie lubi owadów i ptaków może nie być zadowolony. Jeśli zaś pragniemy zaczerpnąć luksusu, aby hotel i organizator wycieczki zadbał o wszystkie nasze potrzeby i zachcianki lepiej skorzystać z ofert biur podróży, których jest bardzo dużo na rynku. Wsiadamy do samolotu, potem do taksówki, która zabiera nas na miejsce i od tej chwili możemy cieszyć się z wymarzonego i zasłużonego odpoczynku.

Coraz więcej ludzi decyduje się na wakacje na własną rękę, sami poszukują tanich lotów, samodzielnie też organizują sobie nocleg, to nic trudnego. Na stronach internetowych istnieje ogrom ofert ludzi, którzy udostępniają swoje prywatne mieszkania, umawiamy się z takim gospodarzem, dostajemy klucze i możemy cieszyć się z urlopu. Czy istnieje jakieś ryzyko? Ryzyko istnieje zawsze, ale nie należy się zrażać, są to ludzie, którzy zwykle bardzo dobrze na takim wynajmie zarabiają i nie zależy im na utracie reputacji i klientów. Innym sposobem spędzania wolnego czasu jest odpoczynek zimowy. Wybierany szczególnie przez ludzi, którzy zajmują się sportami wyczynowo, bądź rekreacyjnie. W naszym kraju popularne miejscowości wypoczynkowe znajdują się na południu, oczywiście z racji obecności gór. Jazda na nartach jest popularna również u naszych południowych sąsiadów, ale również we Francji, czy we Włoszech. Oprócz nart możemy spróbować naszych sił na snowboardzie albo rozmiłować się w jeździe na łyżwach. Nawet jeśli zima nie jest typowo śniegowa, nie jest to problemem, bo stoki są zazwyczaj sztucznie naśnieżane. Młodzi ludzie, którzy mają ograniczony budżet, bo jeszcze nie pracują, zwykle decydują się na biwaki. Nocowanie w namiotach ma wiele plusów, przede wszystkim jest tanie. Spać można na specjalnie przystosowanych campingach, gdzie znajdziemy prysznice, toalety i kuchnie polowe.

Spanie na dziko

Nieco bardziej romantyczną formą biwakowania jest spanie na dziko, często bez zgody właściciela gruntu, ten sposób ma swój urok, ale robimy to zawsze na własne ryzyko. Studenci często wyjeżdżają do pracy w okresie przerwy między semestrami, wybierają nierzadko kierunki egzotyczne. Jest to uzasadnione i logiczne, część czasu spędzają w pracy, a resztę dnia na przykład na słoneczniej, piaszczystej plaży. Czasami udaje się jeszcze coś zaoszczędzić, więc jest to niewątpliwy plus takiej przygody. Inna grupa ludzi to ci, którzy nie jeżdżą na wakacje co roku, ale zbierają i oszczędzają pieniądze na urlop swoich marzeń. Jeśli uda im się uzbierać potrzebną kwotę to pakują bagaże, zwalniają się z pracy, albo biorą bardzo długi urlop, wynajmują kampera i ruszają w drogę, w podróż dookoła świata. Na pewno taka wycieczka jest fascynująca i pełna niespodziewanych wrażeń, po powrocie jest o czym opowiadać. Najwięcej ludzi wybiera oferty biur podróży, które są na każdą kieszeń. Możemy wybrać się do Grecji albo do Turcji.

Atrakcje na wczasach

Największą atrakcją podróżowania do innych państw jest chyba kosztowanie lokalnej kuchni oraz degustowanie miejscowych alkoholi. Na wakacjach ludzie przestają oszczędzać i pozwalają sobie na trochę więcej swobody, a nastrój relaksu sprzyja zabawie. Chodzimy do restauracji i zamawiamy egzotycznie brzmiące potrawy, próbujemy owoców morza oraz sztampowych dań szefa kuchni. Kosztujemy win z lokalnych winnic i piw z lokalnych browarów. Nie tylko nietypowe dania nam smakują, próbujemy też innych wersji dobrze nam znanych potraw, smakujemy lokalne owoce, które skąpane w południowym słońcu są wyjątkowo pyszne. Okazuje się, że największymi łasuchami są dzieci, uwielbiają jeść lody i desery. Nie ma plaży, na której nie stałaby budka z lodami. Trzeba zachować jednak ostrożność, nie zawsze jedzenie nam służy, zwłaszcza jeśli wybieramy się na wczasy do krajów afrykańskich. Woda, która jest jest może być dla nas szkodliwa i wywoływać dolegliwości ze strony układu pokarmowego, co może zniszczyć nawet najpiękniejsze i najdroższe wczasy, nikt przecież nie chce leżeć w łóżku z bolącym brzuchem. Młodzi wczasowicze korzystają z nocnych klubów, gdzie zabawa trwa często do białego rana. Popularne są też sporty wodne, nurkowanie, albo surfowanie. Jeśli chcemy skorzystać z takiej oferty powinnyśmy przemyśleć to dokładnie przed wyjazdem, wykupić dodatkowe ubezpieczenie i zabrać większą ilość gotówki. Każdy kraj, który odwiedzamy ma fajne miejsce, do którego obowiązkowo powinniśmy się udać i je zwiedzić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here