Wycieczki weekendowe lepsze od wakacji!

Weekend to zdecydowanie czas na który każdy z nas czeka. Nareszcie chwila odpoczynku, wytchnienia. Nie trzeba rano wcześnie wstawać, można pospać dłużej. Nareszcie można chociaż na chwilę zapomnieć o problemach w pracy czy jakimś ważnym firmowym mailu. Lecz jak to na prawdę wygląda? Zdecydowanie nie jest aż tak kolorowo. Mimo teoretycznego weekendu nie możemy sobie pozwolić na prawdziwy relaks. Co chwila ktoś do nas dzwoni, służbowy telefon nie przestaje dzwonić bo szef ma jeszcze do nas jeszcze jakąś sprawę, i wie że my nigdy go nie zawiedziemy. A jak jednak tak to można się pożegnać z premią czy awansem. I co w takiej sytuacji zrobić? Można oczywiście wyłączyć telefon, rzucić go gdzieś w kąt a samemu zająć się dobrą książką, czy w końcu obejrzeć wymarzony serial czy film. Lecz czy i to nie brzmi znajomo? Czy właśnie nie tak wygląda nasz każdy weekend czy urlop. A przecież mamy zregenerować siły, użyć trochę tego krótkiego życia, a my zamykamy się w tej naszej szarej rutynie i słowach ,,Byle do piątku”. Nie pozwólmy aby tak wyglądało nasze życie, mamy się bawić cieszyć, odpoczywać tak aby wrócić do pracy szczęśliwi i naładowani dobrą energią. Pozwólmy sobie na coś szalonego, nie przemyślanego. Wyrwijmy się z tej pułapki codzienności, nieustannego planowania i myślenia o przyszłości. A co byś powiedział na wycieczki weekendowe? Pojedź gdzieś bez w interesujące miejsce, rozerwij się, zwiedzaj ciekawe miejsca. Użyj trochę z życia! No dobra ale jak coś takiego zrobić, w tak krótkim czasie? Podczas wakacji to bez problemu, mamy całe dwa, bądź trzy tygodnie. Można jechać nad morze czy za granicę. Lecz to trochę za mało nie uważasz? Spróbuj zrobić sobie dłuższe wakacje. Wsiać w samochód znajdź na internecie interesujące miejsce i jedź! Choćby an jeden dzień, zapomni o pracy i wyrwij się z nudy! Możesz też pojechać dalej, na dwa dni gdzieś gdzie jeszcze cie nie było, choćby i na drugi kraniec polski, byle się dobrze bawić.
A jeśli lubisz prawdziwą przygodę i tak po prostu iść na spontana to spakuj plecak i spróbuj przemierzać Polskę na autostopowicza. Jest to faktyczne szalony pomysł ale właśnie o to chodzi! Zaszalej, działaj bez planu! Poznawaj nowych ludzi i przyjaciół, i pamiętaj ciesz się każdą chwilą. Poza tym nie musisz przecież jakiegoś dokładnego planu gdzie jechać. Zdaj się na los i spróbuj zwiedzać Polskę. Jeśli nie uda Cie się trafić w jakieś ciekawe miejsce to nie zrażaj się. Następnym razem na pewno się uda. Jednak nie zapomni o powrocie do domu. Zabezpiecz się lepiej w trochę pieniędzy abyś mógł wrócić, czy to taksówką czy autobusem do swojego domu.
Lecz jeśli znasz jakiś jeżyk obcy to możesz pójść o krok dalej. Co byś powiedział o podróży za granicę? Nie trzeba wiele. W piątek spakować walizkę wylecieć z lotniska, świetnie się bawić przez dwa dni i wrócić w niedzielę wieczorem. Idealny plan na szybkie zwiedzanie świata i świetną rozrywkę. A nie musisz przecież lecieć daleko. Możesz wybrać się do Czech, Słowacji czy do Niemiec. potem możne gdzieś dalej, podczas jakiegoś dłuższego weekendu. Do Włoch, Francji czy Wielkiej Brytanii. Nie bój się świat stoi otworem!
Lecz jeśli nie w głowie Ci zwiedzanie świata albo nie znasz jakiegoś języka obcego, to nic nie szkodzi. Możesz równie dobrze wybrać się w jakąś odległą puszczę z dala od wszelkiej cywilizacji i wsłuchać się w głos natury to na co czekasz?! Wybierz się na jakąś przechadzką do najbliższego lasu czy nad jakieś jezioro. Jeśli cenisz sobie wygodę i masz jakieś środki to możesz zatrzymać się w małym pensjonacie. lecz jeśli nie chcesz wydawać zbyt dużo pieniędzy to robi sobie namiot rozpal ognisko i przenocuj na łonie natury. Zobaczysz, że po takiej wycieczce wrócisz szczęśliwy i porządnie wypoczęty.
A może lubisz sport? Jeśli chcesz spędzać wolny czas aktywnie to wyciągnij rower i wybierz się na długą przejażdżkę rowerową. Nie martw się o nocleg. Wszędzie gdzie pojedziesz na pewno znajdziesz czy to moteliki czy małe hotele. A może chciałbyś się wybrać na spływ kajakowy? Nic prostszego. Wystarczy kajak, wiosło i możesz jechać podziwiać piękno krajobrazów, i dotlenić umysł. Polecam to każdemu, nie tylko sportowcom czy specjalistom w tej dziedzinie. Sport może uprawiać każdy!
Pamiętaj jednak o mentalnym nastawieniu do tego co robisz. Jeśli przez cały ten czas masz tylko się denerwować, że na któryś tam dzień masz projekt do oddania to lepiej w ogóle nigdzie nie jedź. Pamiętaj że wycieczki weekendowe to ma być czas zupełnego zapomnienia o tym co się będzie działo jutro. Masz odpoczywać, zrelaksować się. Najlepiej będzie jak wyłączyć firmowy telefon i nie będziesz sprawdzał służbowego maila. Daj też znać swoim przyjaciołom, że po prostu jesteś teraz dla wszystkich nie dostępny. Lecz nie wyrażaj tego w sposób jakbyś chciał im powiedzieć ,,Odczepcie się ode mnie”. Zaznacz wyraźnie, że chcesz pobyć sam i przy okazji odpocząć. Lecz to nie znaczy, że nie możesz nikogo ze sobą zabrać. Wręcz przeciwnie, weź swojego najlepszego przyjaciela czy przyjaciółkę albo partnera, partnerką i jedźcie w podróż. Lecz musisz podkreślić żeby zostawił za sobą wszelkie domowe sprawy. Bo jeśli nawet ty będziesz przestrzegał tych powyższych zaleceń a twój towarzysz czy towarzyszka nie, to cała wycieczka nie ma sensu. Bo jeśli ktoś z kim jedziesz będzie co chwila przypominał Ci o nadchodzących problemach i pracy, to nie tylko on ale i ty w ogóle się nie zrelaksujecie. Tą zasadę wykorzystuj nie tylko jeśli chcesz gdzieś wyjechać podczas weekendu ale podczas każdego dnia wolnego. Z takim nastawieniem zdecydowanie lepiej wypoczniesz choćby w domu. Lecz jednak zachęcam Cię do tego abyś wybrał się na takie kilku dniowe wycieczki weekendowe. Na pewno lepiej się zrelaksujesz i wypoczniesz. Poza tym nie potrzeba do tego nie wiadomo jak wielkich środków pieniężnych. Wystarczy parę złotych na nocleg czy bilety i można zwiedzać Polskę a nawet i całą Europę. Jak widzisz świat stoi otworem, trzeba tylko trochę samo zaparcia i chęci na przygodę. Polecam każdemu taką formę wypoczynku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here