Wakacje na Majorce

Majorka to wyspa należąca do Hiszpanii, płacimy na niej w euro i lecimy najtaniej z przesiadką w Hiszpanii. Najwięcej turystów odwiedzających Majorkę pochodzi jednak z Niemiec. Jest to niewielka wyspa, jednak należy do największych, które przynależą do archipelagu Balearów. Na Majorkę przyjeżdżają nie tylko turyści, którzy chcą odpocząć, ale również osoby, które wyszykowały sobie tutaj emeryturę. Koniecznie należy obejrzeć wyspę w czasie lata, gdy panuje gwar i gdy wszystkie plaże są zapełnione.

Na Majorce można nie tylko odpocząć, ale także zwiedzić. Można tutaj imprezować, jak i przeżyć wspaniały urlop z dziećmi. Szczyt sezonu przypada oczywiście na czas od początku kwietnia do końca października, a nawet do połowy listopada. Temperatura wówczas przekracza 30 stopni, nie ma wiatru, ale ceny są bardzo wysokie. Warto pojechać do jednego z kurortów, które zostały przygotowane specjalnie na potrzeby turystów: znajdziemy tutaj podgrzewane baseny, restauracje, pola golfowe i wiele innych atrakcji.
Majorka z biurem podróży

Wakacje na Majorce z biurem podróży
Decydując się na wycieczkę z biurem podróży na Majorkę, otrzymujemy w pakiecie transport z Polski na wyspę, a także transfer z lotniska na wyspę. Dodatkowo, organizatorzy wycieczek dają turystom do dyspozycji również autokar, który można użytkować na wycieczki fakultatywne.

Wycieczka na Majorkę na własną rękę
Osoby, które decydują się na Majorka – wakacje na własną rękę, często otrzymują w zamian niższe ceny. Koszt podróży organizowanej samodzielnie może być dwukrotnie niższy niż ten organizowany z biurem podróży. Standardowy koszt biletów lotniczych w obie strony, kiedy są zamówione na 3 miesiące przed wylotem, może wynieść jedynie 400 zł w obie strony z jednego z polskich lotnisk. W szczycie sezonu zapłacimy nawet 400 zł w jedną stronę.

Jak zwiedzać wyspę?
Można korzystać z wycieczek fakultatywnych proponowanych przez polskiego rezydenta. Można również skorzystać z wypożyczalni samochodów dostępnych na terenie Majorki i zdecydować się na zwiedzanie samodzielnie, posługując się mapami w telefonie oraz informacjami o tym, co warto zobaczyć na Majorce z blogów internetowych podróżników. Drogi na wyspie są bardzo dobrej jakości, nie ma stromych i niebezpiecznych podjazdów. Nie trzeba martwic się przy tym o stan wynajętego auta ani o własny komfort podróży.

Noclegi na Majorce: ceny
Optymalne noclegi na Majorce to te znajdujące się w trzygwiazdkowych hotelach. Znajdziemy je w internecie, ceny za jeden pokój nie przekraczają wówczas około 350 zł za dobę. Drożej będzie oczywiście w hotelach o podwyższonym standardzie. Pokój w hotelu 4-gwiazdkowym na Majorce będzie potrzebny osobom, które chcą korzystać ze SPA, siłowni oraz z dobrej jakości restauracji w hotelowym lobby. Koniecznie zainteresujmy się tego typu wypoczynkiem, jeśli nie będziemy zbyt dużo czasu spędzali poza hotelem. Jeśli jednak zależy nam na tym, aby zwiedzać wyspę, wówczas koniecznie wybierzmy sobie opcję budżetową, oddaloną nieco od najdroższych kurortów.
Majorka to doskonałe miejsce dla osób podróżujących samodzielnie. Wakacje dla singli na Majorce są łatwe do zorganizowania, bo w każdym już prawie hotelu znajdują się oferty dla singli. Za pokój pojedynczy turysta zapłaci wówczas około 180-200 zł za dobę.

Co zjeść na Majorce?
Majorka to wyspa, na której często są bogaci turyści. Wiedzą o tym restauratorzy, dlatego można tutaj znaleźć restauracje z kuchnią ze wszystkich stron świata. Jednak jeśli chcemy spróbować czegoś lokalnego, będziemy mieli wówczas do czynienia głównie z owocami morza. Na wyspie znajdziemy menu z hiszpańskimi daniami. Rosną tutaj migdałowce oraz drzewka oliwne, dlatego doskonalej jakości oliwa oraz oliwki. Dzięki temu, w każdym – nawet najbardziej prymitywnym i tanim daniu na wyspie można znaleźć te składniki. Dla osób z północnej Europy jest to atrakcyjna oferta, za którą w Szwecji, czy w Danii trzeba zapłacić zdecydowanie duże pieniądze.

Którą część Majorki wybrać?
Majora nie jest jednorodną wyspą. Poszczególne jej rejony są przeznaczone dla innych typów turystów. Warto wiedzieć na przykład, że jeśli nastawiamy się głównie na plażowanie, wówczas warto wybrać wschodnią część wyspy. Jest to niestety też najbardziej oddalona od stolicy cześć Majorki, przez co oddalamy się nie tylko od lotniska i dworców, ale także od biur podróży, w których można kupić tanie wycieczki fakultatywne na Majorce.

Majorka – wakacje na południu wyspy
Najwięcej miejsc do zwiedzenia znajduje się na południu wyspy oraz oczywiście jest ich najwięcej w samej stolicy. Zwiedzanie wyspy będzie najprostsze właśnie wtedy, gdy zarezerwujemy sobie nocleg w pobliżu dworca. To właśnie stąd można dostać się w każdy zakątek wyspy za pośrednictwem autobusów, bez konieczności wynajmowania samochodu.

Kiedy udać się na Majorkę?
Majorka najciekawsze jest w szczycie sezonu, gdy jest najwięcej możliwości imprezowania. Jeśli jednak chcemy nie wydać wszystkich pieniędzy, to zaoszczędzimy sporo udając się na Majorkę we wrześniu. Woda jest wtedy nagrzana po wszystkich miesiącach letnich, a ceny za noclegi w hotelach spadają bardzo. Jest też luźniej: łatwo o wolny leżak w najbardziej atrakcyjnym miejscu na wyspie, a także łatwiej jest o rezerwację szczególnie atrakcyjnego stolika w restauracji.

Zwiedzanie wyspy
Zwiedzając wyspę nie należy zapomnieć o krajobrazach. Turyści cenią sobie zobaczenie małych wiosek, w których wypasa się owce i uprawia cytrusy. Podróżując po wyspie warto zerwać jeden z owoców i spróbować, aby przekonać się, że smakują naprawdę inaczej niż te, które dostajemy w sklepach w Polsce. Są bardziej słodkie i soczyste. Nie czujemy w nich wody ani chemii na skórce.

Z czego słynie Majorka?
Będąc na Majorce nie można nie być w miejscowości Valldemossa. Turyści polecają spacer po wybrukowanych uliczkach tego urokliwego miasteczka. To właśnie w tym miasteczku stacjonował przez jakiś czas Chopin ze swoją wybranką: panią Sand. O kochankach nakręcono klimatyczny film – jest w nim sporo ujęć z tego idyllicznego miejsca, polecamy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here