Wycieczka do Tajlandii - informacje praktyczne

Tajlandia to bardzo popularny kierunek podróży. Jest niesamowicie egzotyczna i tania. Jest to kraj bogaty w liczne atrakcje turystyczne i taki, w którym zawsze można liczyć na doskonałą pogodę. Mimo że niektórym przeszkadza wysoka wilgotność w powietrzu po wyjściu z samolotu i podczas zwiedzania większych miast, to już gdy udamy się na wybrzeże Tajlandii, wówczas będą to idealne warunki do plażowania.

Ile kosztuje lot do Tajlandii?
Wiele zależy od szczęścia. Największe promocje znajdziemy w ukraińskich liniach lotniczych: wtedy za lot w obie strony możemy zapłacić nawet 1300 zł. Standardowo jednak za lot do Bangkoku z Warszawy można zapłacić około 2 -2,5 tyś zł (w cenę wlicza się też lot powrotny). Jest to stosunkowo niska cena za Tajlandia – wycieczki. Po drodze będziemy musieli przesiadać się w Katarze. Nie będzie to długa przesiadka. Czasami można przesiadać się też na jednym z lotnisk zlokalizowanych na południu Azji lub po prostu w Moskwie.

Jak znaleźć tani lot do Tajlandii?
Najtańsze loty do Tajlandii znajdziemy przez wyszukiwarki okazji. W Internecie jest ich sporo. Warto wybrać taki lot, który niekoniecznie będzie jak najtańszy, ale taki, który pozwoli nam w miarę szybko dostać się do Tajlandii bez wielogodzinnej przesiadki po drodze. Dojeżdżanie na miejsce wakacji przez 3 doby powoduje, że z wakacji wracamy bardziej zmęczeni niż w momencie wylotu. Dodatkowo, gdy szukamy lotu do Tajlandii, powinniśmy kierować się tym, aby był to lot nocny. Wówczas, po wyjściu z pokładu samolotu, będziemy w miarę wyspani. Lub przynajmniej nie będziemy musieli odsypiać przez cały dzień naszej podróży.

Lot do Tajlandii liniami Quatar
Lot do Tajlandii najczęściej odbywa się za pośrednictwem linii Quatar. Lecąc samolotami tych linii, w cenie biletu dostajemy ciepły posiłek w trakcie lotu. Mamy do wyboru kilka opcji jedzenia. Bezpłatnie też można wybrać sobie miejsce w samolocie, dlatego przelot w parze nie jest tutaj problemem tak jak bywa w tanich liniach lotniczych. Na pokładzie samolotu dostajemy też bezpłatny alkohol oraz koc, poduszki oraz słuchawki, za pośrednictwem których można oglądać sobie filmy.

Jak dostać się z lotniska w Bangkoku do centrum miasta?
Na terenie Bangkoku znajdują się dwa lotniska. Z każdego z nich można wygodnie dojechać do centrum. Aby dostać się z lotniska do centrum Bangkoku, należy przesiąść się w pewnym momencie z kolejki dowożącej turystów z lotniska na metro. Metro w tym mieście jest bardzo rozwinięte. Bilet, który kupimy na lotnisku, posłuży nam również do przejechania się metrem.

Taksówką z lotniska do Bangkoku
Jazda taksówką z lotniska do centrum trwa około godzinę i kosztuje w przeliczeniu około 50 zł. Warto umówić się na cenę przed wejściem do taksówki i nie jechać na licznik. Jeśli umówimy się wcześniej na cenę, nie będziemy po drodze proszeni o uregulowanie przejazdu za autostradą.

Jaką walutę zabrać do Bangkoku?
Niektórzy zabierają euro, inni dolary. Dokładniejsze wyliczenia pokażą nam najczęściej, że bardziej opłaca się zabrać dolary amerykańskie, po czym wymienić je na bahty, czyli na walutę obowiązującą w Tajlandii. Tajlandia to kraj, w którym znajdują się oczywiście kantory na lotniskach oraz w centrach miast.

Jakie miejsca w Tajlandii odwiedzić?
Jedną z wysp, które warto odwiedzić podczas krótkiego wypadu do Tajlandii jest Koh Samet. Ta wyspa znajduje się stosunkowo blisko Bangkoku. Miejscowi wybierają się na nią, jeśli chcą wyjechać na szybko do ładnego miejsca na weekend. Jeśli więc wybieramy się na urlop do Tajlandii tylko na dziesięć dni, wówczas warto skorzystać z uroku właśnie tej wysepki, zamiast koniecznie lecieć na Pukhet.

Urlop w Tajlandii: ceny i atrakcje
Turyści przybywający na wycieczkę w Tajlandii często decydują się na masaż tajski. O ile ceny w Polsce za taki masaż mogą przyprawić o zawrót głowy, o tyle już w Tajlandii zapłacimy około 30-40 zł za taką usługę i będzie wykonana naprawdę profesjonalnie! Nieco wyższych cen możemy spodziewać się, gdy zamówimy sobie masaż podczas pobytu na jednej z popularnych turystycznie wysp w Tajlandii. Najtaniej będzie oczywiście w największych miastach.

Koszty wejścia do świątyń na terenie Tajlandii to około 10 zł za jednorazowy bilet wstępu. Są to ceny zarezerwowane dla turystów. Dla lokalsów oczywiście jest taniej. Śmiesznie tanie natomiast jest pływanie łodziami z lokalnymi mieszkańcami tego kraju. Rejs może kosztować na przykład złotówkę. Kobiety często są zainteresowane wykonaniem sobie jakiejś maseczki u kosmetyczki: koszt jednej to w Tajlandii około 2 zł.

Czy potrzebna jest wiza, aby wlecieć na teren Tajlandii?
Jeśli chcemy wjechać na teren Tajlandii, musimy mieć wizę. Bez żadnego problemu dostaniemy ją na lotnisku. Już w samolocie obsługa daje turystom formularze, na których trzeba wpisać swoje dane, aby po wyjściu z samolotu wszystko odbywało się szybciej. Wiza kosztuję około 40 złotych i jest ważna na 3 miesiące. Koniecznie zabierzmy w podróż nasz paszport. Jeśli chcemy dłużej przebywać w tym kraju, musimy wybrać się do ambasady Tajlandii w Warszawie.

Czy potrzebne są szczepienia?
Tajlandia to raj, w którym żadne szczepienia nie będą nam potrzebne, gdy zamówimy sobie wakacje e resorcie. Luksusowe spędzanie czasu na wyspach Goa nie będzie tak narażone na liczne niebezpieczeństwa, jak spanie w hostelach w Bangkoku. Wszystko więc zależy od tego, jak ma wyglądać nasza Tajlandia – wycieczka. Jeśli nie mamy szczepionki przeciwko tężcowi, to przed podróżą do Tajlandii warto właśnie ją wykonać. Jeśli będziemy podróżować autobusami po wioskach w Tajlandii, koniecznie zaszczepmy się na dengę.

Malaria w Tajlandii
Niektóre osoby obawiają się malarii podczas pobytu w Tajlandii. W całej południowej Azji można spodziewać się obecności tej choroby. Większość z nas przejdzie ją jednak jak grypę. Należy strzec się komarów – nie tylko ze względu na malarię, ale i wspomnianą dengę. Niektórzy decydują się na branie tabletek zabezpieczających przed malarią, jednak komary są na nie już odporne. Tabletki podobno działają tylko w jednej trzeciej przypadków. Należy spać w ubraniu z długim rękawem i używać moskitiery.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here